$
שווקי חו"ל

פחות משנה אחרי שרכשה את מעבדות Parkway מוכרת רוזטה את המעבדות בהפסד

את המעבדות רכשה בשנה שעברה תמורת 2.9 מיליון דולר ותמכור אותן עבור 2.5 מיליון דולר. הפסדיה ברבעון הראשון: 3.6 מיליון דולר

תומר קורנפלד 15:2921.05.09

רוזטה ג'נומיקס המתמחה בפיתוח מוצרי דיאגנוסטיקה לא פולשנית לסרטן פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון. במקביל, דיווחה החברה כי פחות משנה לאחר שרכשה את מעבדות Parkway בפנסילבניה תמורת 2.9 מיליון דולר, היא מוכרת אותן תמורת 2.5 מיליון דולר. הסכום ישולם במשך 6 שנים באמצעות

ההכנסות שתייצר המעבדה.

 

את הרבעון הראשון סיכמה רוזטה עם הכנסות של 650 אלף דולר, בעיקר אודות להכנסות ממעבדת Parkway. בשורה התחתונה רוזטה עדיין שורפת כסף וברבעון הראשון הפסידה החברה 3.6 מיליון דולר.

 

בעקבות ההפסדים הידלדלה קופת המזומנים של החברה ב-3.7 מיליון דולר והיא מכילה 10.7 מיליון דולר. בחודש אפריל גייסה החברה 8 מיליון דולר באמצעות הנפקה של 2 מיליון מניות במחיר של 4 דולר למניה מחברת פרומתאוס מעבדות. בין הצדדים נחתם הסכם רשיון וכניסה להפצה בלעדי של 3 מוצרי אבחון לסרטן על בסיס מיקרו RNA עבור תשלומי אבני דרך ותמלוגים.

 

אמיר אבניאל, מנכ"ל ונשיא רוזטה ג'נומיקס: "הרבעון הראשון היה תקופה פרודוקטיווית מאוד עבור רוזטה, בפרט בשל פעולות שונות שנקטנו כדי לאפשר מתן מרבית תשומת הלב שלנו לפיתוח מוצר אבחון לסרטן המעי הגס. עם שוק יעד של למעלה מ-90 מיליון איש מעל גיל 50 בארה"ב, אנו מאמינים שבדיקה שאינה פולשנית לאבחון סרטן המעי, אם תהיה מוצלחת, תביא לשינוי מהותי בדרך האבחון של מחלה זו, המאפשרת אחוזים גבוהים של ריפוי לאחר גילוי מוקדם. השלב הבא של העבודה על המוצר צפוי להסתיים עד סוף יוני".

 

לקראת 2009 מעריכה רוזטה כי קצב השימוש במזומנים שלה יעמוד על 10 מיליון דולר. הערכה זו אינה כוללת השפעה חיובית פוטנציאלית של שותפויות הפצה חדשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x