$
שווקי חו"ל

S&P הורידה את דירוג האשראי של חברות הפלגות הנופש של משפחות אריסון ועופר

דירוג האשראי של קרניבל, חברת הפלגות הנופש הגדולה בעולם, הורד בדרגה אחת לרמה של BBB+. דירוג האשראי של חברת רויאל קריביאן, שבה למשפחת עופר יש אחזקות, ירד בדרגה אחת ל-BB-

סוכנויות הידיעות 21:5226.03.09

חברת הדירוג האמריקאית S&P הורידה היום (ה') את דירוג האשראי של חברות הפלגות הנופש של משפחות אריסון ועופר, קרניבל ורויאל קריביאן קרוזס בהתבסס על תחזיות של שתי החברות לירידה בתשואות על ההכנסות.

 

דירוג האשראי של קרניבל, חברת הפלגות הנופש הגדולה בעולם, הורד בדרגה אחת

לרמה של BBB+. דירוג האשראי של חברת רויאל קריביאן, שבה למשפחת עופר יש אחזקות, ירד בדרגה אחת ל-BB-.

 

בעקבות הורדת הדירוג של חברת רויאל קרייביאן, מתקרב דירוג החוב שלה לרמה של אג"ח זבל, בעוד שדירוג החוב של קרניבל מתקרב למעמד ספקולטיבי.

 

בדצמבר הזהירה קרניבל, שההזמנות מראש של הפגלות נמוכות מרמתן אשתקד ועקב הורידה החברה את תחזית הרווח שלה ב-25 סנט ובמקביל הורידה את התשואות על ההכנסות ב-6%-10%. רויאל קריביאן הזהירה בינואר שהתשואות על הכנסותיה ירדו ברבעון הרביעי של 2008 ב-5.9%, ירידה חדה יותר מכפי שצפתה החברה באוקטובר. החברה גם צופה שהתשואות על ההכנסות יירדו השנה ב-9%-13% לעומת אשתקד.

 

חברת קרניבל קרוז הנמצאת בשליטת מיקי אריסון (אחיה של שרי אריסון) דיווחה שלשום על תוצאות הרבעון הראשון הפיסקאלי של השנה. החברה הגדילה את רווחיה על רקע הירידה במחירי הדלק, כמו גם בשל מחירי החופשות הזולות אותן הציעה.

 

הרווח הנקי של החברה עמד על רמה של 260 מיליון דולר, או 33 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 236 מיליון דולר או 30 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, מכירות החברה נפלו לרמה של 2.86 מיליארד דולר ברבעון האחרון מרמה של 3.15 מיליארד דולר, ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה השיקה מבצעי חופשה זולים וחתכה עלויות על מנת להתמודד עם המשבר הגלובלי. על פי הצפי תנועת הנוסעים באוניות צפויה לעלות השנה ב-2.3% בהשוואה לעלייה של 5.1% ב-2008, כך נמסר באיגוד השיוט הבינלאומי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x