בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט: לאחר 3 שנים, תם סכסוך העבודה באלישרא

ל"כלכליסט" נודע כי נציגי ההסתדרות והנהלת המפעל גיבשו השבוע טיוטת הסכם לסיום סכסוך העבודה החריף; העובדים צפויים לקבל רשת ביטחון מפני פיטורים לכ-8-10 שנים בתוספת פיצויים מוגדלים בתקופה של פרישה

נעמה סיקולר 20:0118.02.09

שלוש שנים מאז פרץ, סכסוך העבודה הקשה והמתוקשר בין העובדים וההנהלה במפעל אלישרא מגיע לסיומו. ל"כלכליסט" נודע כי נציגי ההסתדרות והנהלת המפעל גיבשו השבוע טיוטת הסכם שתביא לסיום סכסוך העבודה. העובדים צפויים לקבל רשת ביטחון מפני פיטורים לכ-8-10 שנים בתוספת פיצויים מוגדלים

בתקופה של פרישה. הצדדים צפויים לסכם בימים הקרובים על שורה של הסכמות נוספות וההסכם יוצג בשבוע הבא.

 

אלביט מערכות רכשה 70% מאלישרא לפי שווי של 100 מיליון דולר מידיה של כור בעסקה בה נרכשה גם תדיראן קשר בסוף 2005 ולמעשה מאז ניהלה מאבק עיקש עם העובדים. הסיבה הפורמלית למאבק היתה תוכניות ההנהלה להעביר את המפעל מבני ברק לחולון אולם ההנהלה והעובדים הגיעה להתנגשות מספר רב של פעמים כמעט בכל סוגיה שעמדה על הפרק.

 

העובדים טענו כי התנהלותה של אלביט מערכות נועדה להוריד את ערכה של אלישרא, מה שיאפשר לאלביט מערכות להשתלט גם על החלק של התעשייה האווירית (30%) עד רכישת מלוא השליטה בחברה. במקביל עוררו את זעם העובדים מספר התבטאויות של מנכ"ל החברה יצחק לפיהן היה רוצה לראות במפעליו עובדים צעירים ולא "אנשים עם שערות לבנות".

 

כחלק מהמאבק המיליטנטי בין העובדים להנהלה שמגיע כעת לסיומו העובדים השביתו מספר פעמים את מפעל אלישרא עצמו ואף איימו כי ישביתו בסיוע ההסתדרות גם את אלביט מערכות, הנסחרת בבורסה בתל-אביב ובארה"ב בצורה שלא תוכל לעמוד בלוחות הזמנים לאספקת מוצריה ואף פנו לבתי ההשקעות המובילים ויידעו אותם על הפגיעה הצפויה בחברה הנסחרת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x