בארץ

ההסתדרות נגד אלישרא: פוגעת בעובדים בגלל השביתה

מבקשת מבית הדין לעבודה צו מניעה נגד צעדי הענישה של ההנהלה אחרי שהעובדים שבתו שלושה ימים ומאיימת גם לכלול את חברת האם אלביט בסכסוך

מיקי פלד 13:1404.09.08

ההסתדרות הגישה בקשה לצו מניעה נגד אלישרא, בשל מה שהגדירה כפגיעה בעובדים בשל השביתה. בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב יקיים מחר (ו') בבוקר דיון בנושא.

 

בעקבות השביתה בת שלושה הימים שאירגנו העובדים בשבוע שעבר וביום ראשון השבוע, החליטה ההנהלה להפסיק את שימוש העובדים בפזומטים, לא להחזיר לעובדים כספים על הוצאות דלק, להפחית שכר של ארבעה ימים בגין השביתה ולבטל את השתתפות העובדים בספורטיאדה באילת.

יצחק גת מנכ"ל אלישרא יצחק גת מנכ"ל אלישרא

 

יו"ר איגוד עובדי המתכת והאלקטרוניקה, גבי אסרף, אמר, כי הסכסוך עלול להידרדר אף לאלביט, בעלת 70% ממניות אלישרא: "אני מזהיר שאם ימשיכו לפגוע בעובדי אלישרא, הרי שכל קבוצת אלביט עלולה להיפגע מהמאבק הזה". לאחרונה הקימו עובדי אלישרא ואלביט מטה משותף שנועד לתאם את פעולות שני הועדים.

 

ההסתדרות: הפסיקו את צעדי הענישה

ההסתדרות דורשת להורות לחברה להפסיק את צעדי הענישה, אשר לטענתה מטרתם היא להרתיע את העובדים ולתקוע טריז בינם לבין העובדים שאינם מיוצגים על-ידי הוועד וההסתדרות.

 

מזה שנה וחצי קיים סכסוך בין העובדים להנהלה, על רקע טענות העובדים, כי ההנהלה מנסה לפורר את העבודה המאורגנת בחברה על ידי הכנסת עובדים בחוזים אישיים. מדיניות זו, טוענים בהסתדרות, סותרת את ההסכם הקיבוצי שנחתם בחברה בשנת 2002 הקובע את היחס בין העובדים המאורגנים ללא מאורגנים.

 

אסרף אמר היום, כי "ההנהלה חזרה בה לא רק מההבנות עם עיני אלא מיתר הסיכומים שכבר הושגו. היא ממשיכה לעשות צעדים חד-צדדיים. זאת אף בניגוד מוחלט להסכמה שהשגנו עם ההנהלה, שקיבלה תוקף של פסק-דין בבית הדין לעבודה, לפיה כל עוד מתקיים משא-ומתן לא יהיו צעדים חד-צדדיים. ההנהלה ממשיכה לקלוט עובדים בחוזים אישיים ואם העובדים שובתים היא מענישה אותם. ההנהלה אף משדלת עובדים לעבור לחוזים אישיים על-ידי מתן תוספות שכר שהיא מונעת מהעובדים המאורגנים".

 

הנהלת אלישרא סירבה להגיב לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x