שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הישג לטבע: ה-FDA יזרז את הליך אישורה של תרופת הלקווינימוד לטרשת נפוצה

ענקית התרופות הישראלית הודיעה כי התרופה האוראלית הראשונה לטיפול במחלה, שמפותחת יחד עם חברת Active BioTech תיבדק במסלול מהיר ותוכל להגיע לשווקים עד סוף שנת 2011

תומר קורנפלד 19:2112.02.09

הישג חשוב לטבע בפיתוח תרופת אוראלית לטיפול במחלת טרשת נפוצה. החברה הודיעה היום (ה'), כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר לה, כי תרופת הלקווינימוד (laquinimod), אותה היא מפתחת יחד עם חברת Active Biotech, תיבדק על ידו במסלול מהיר (Fast Track).

 

בטבע מעריכים

כי בעקבות האישור התרופה צפויה להגיע לשוק עד סוף שנת 2011.

 

עד היום, כל התרופות המיועדות לטיפול בטרשת נפוצה - ובהן גם הקופקסון של טבע - ניתנות לחולים על-ידי זריקות באופן תכוף. כיום מתנהל מאמץ רב מצד חברות שונות לפתח תרופה אוראלית עבור 2 מיליון חולי טרשת נפוצה ברחבי העולם. בין החברות המפתחות תרופות, פרט לטבע, נמצאות חברת התרופות נוברטיס השוויצרית, המפתחת תרופה בשם FTY-720, וחברת מרק KGaA (לא האמריקאית), המפתחת תרופה בשם cladribine.

 

למרות ההודעה של טבע, היא לא תזכה, ככל הנראה, להיות החברה הראשונה המגיעה לשוק עם תרופה אוראלית עבור טרשת נפוצה, זאת לאחר שבחודש ינואר דיווחה מרק KGaA על הצלחה בשלב השלישי של הניסוי בתרופה שהיא מפתחת. על-פי הערכות, התרופה של מרק תגיע לשוק במחצית השנייה של 2009 - כך שיהיה לה יתרון של שנה וחצי על פני טבע.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x