$
שווקי חו"ל

אודיוקודס מחקה 86 מיליון דולר במהלך הרבעון

המחיקה - כתוצאה מירידת שוויה של יצרנית הנתבים; רשמה הכנסות ברף התחתון של התחזית שסיפקה. החברה צופה כי תרשום איזון בשורת הרווח הנקי המתואם במהלך הרבעון הראשון של 2009

שי אספריל 10:4812.02.09

אחרי צורן ו-DSPG הודיעה אתמול (ד') חברת טכנולוגיה נוספת על מחיקת ענק בשל ירידה בערכן הכלכלי של רכישות שביצעה. חברת אודיוקודס, המפתחת נתבים להעברת קול על גבי פרוטוקול אינטרנט, חשפה אתמול בדו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי כי הפחיתה באופן חד פעמי 86 מיליון דולר.

 

לפי

כללי החשבונאות האמריקאיים, נדרשת חברה לשערך מחדש את ערך הנכסים הלא מוחשיים שלה פעם בשנה.  שווי השוק של אודיוקודס נשחק בתקופה האחרונה וצנח תחת ערכה בספרים. בשל כך רשמה החברה הפחתה לגובה ערכה הכלכלי, כפי שהוערך באחרונה על ידי מעריך שווי.

 

המחיקה החד פעמית הביאה את אודיוקודס לרשום הפסד רבעוני נקי אדיר בגובה 87 מיליון דולר. בנטרול ההפחתה החד פעמית, והוצאות בגין אופציות שניתנו לעובדים, עמד הרווח הנקי ברבעון על מעט פחות ממיליון דולר. נחום פלק, סמנכ"ל הכספים של החברה, מסר כי הרווח הנקי המתואם היה נמוך מהצפוי בשל הפרשה בסך 1.7 מיליון דולר בשל חובות של חברת נורטל, אשר אודיוקודס לא יודעת אם תזכה להיפרע מהם. הכנסותיה של אודיוקדס במהלך הרבעון הסתכמו ב-39 מיליון דולר, ברף התחתון של התחזית המונמכת שסיפקה לפני חודש.

 

החברה רשמה במהלך הרבעון תזרים מזומנים תפעולי חיובי של כ-9.5 מיליון דולר. לחברה היו בסוף הרבעון 115 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים, לצד חוב למחזיקי האג"ח שלה בסך 71 מיליון דולר. החוב התכווץ במהלך הרבעון לאחר שהחברה השקיעה כ-50 מיליון דולר ברכישת אגרות החוב האמורות, אשר מוחזקות ברובן על ידי קרן של המיליארדר האמריקני ג'ורג' סורוס.

 

אודיוקודס אף סיפקה תחזית הכנסות לרבעון הראשון של 2009, ולפיה תעמוד השורה העליונה על סך של 30-35 מיליון דולר והודיעה כי תרשום איזון בשורת הרווח הנקי המתואם. עוד מסרה החברה, כי מספר עובדיה, נכון לסוף דצמבר, עמד על מעט פחות מ-600 עובדים. במהלך השנה האחרונה פיטרה החברה כ-100 עובדים, אולם רובם נשלחו לבתיהם, בשל האינטגרציה עם החברות שרכשה אודיוקודס ולא בשל המשבר הפיננסי והיחלשות הדולר לעומת השקל.

  

אודיוקודס, המנוהלת על ידי שבתאי אדלרסברג, נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק בשווי של 63 מיליון דולר, זאת לאחר שבשנה האחרונה התכווצה מנייתה ב-65%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x