$
שווקי חו"ל

בורסות אסיה חתמו בעליות תוך ציפייה לאישור תוכנית הסיוע של אובמה

הניקיי עלה ב-1.33%, ההאנג סנג טיפס ב-0.84%, בורסת סין זינקה ב-2.65% והבורסה באוסטרליה התחזקה ב-1.12%

ענת ציפקין 11:1509.02.09

בורסות המזרח הרחוק עלו יום שני ברציפות בהובלת מניות חברות הקמעונאות והכרייה. מרבית מניות הפיננסים נסחרות בירידות שערים. ברקע, הציפייה לאישור תוכנית הסיוע החדשה של הנשיא האמריקאי הטרי, ברק אובמה, תוכנית שאמורה להחיות את המערכת הפיננסית האמריקאית ולהזרים ביקושים נוספים

לכלכלות המזרח הרחוק.

 

הניקיי עלה ב-1.33%, ההאנג סנג טיפס ב-0.84%, בורסת סין זינקה ב-2.65% והבורסה באוסטרליה התחזקה ב-1.12%.

 

מניות במרכז

 

הונדה - מניית החברה הוסיפה כ-5% לערכה. כשליש מהכנסות הונדה מגיעות מארצות הברית.

 

BHP Billiton - מניית חברת הכריה השלישית בגודלה בעולם זינקה ב-4% בסידני לאור העלייה במחירי המתכות ועל רקע הודעת המנכ"ל כי החברה מתכננת לרכוש מפעלים ומכרות חדשים.

 

נומורה - מניית בית ההשקעות הגדול ביפן נפלה ב-10% לאור הודעת החברה כי בכוונתה לגייס הון נוסף.

 

מאקרו

 

יו"ר קרן המטבע הבין לאומית, דומיניק סטראוס קאן, אמר בסוף השבוע האחרון כי כלכלות המדינות המפותחות כבר נמצאות רובן במיתון. כלכלות דרום מזרח אסיה גייסו עד עתה כ-685 מיליארד דולר שיוזרמו לשווקים במסגרת תוכניות חילוץ שונות.

 

יפן

 

מנתונים שפורסמו היום עולה כי היקף ההזמנות לציוד תעשייתי ביפן נפל חודש שלישי ברציפות, זאת לאור הקטנת ההוצאות של מפעלים וחברות שונות. נתונים אלו מראים כי המיתון במדינה מחמיר, שכן הירידה בביקוש לייצוא היפני שוחקת את הכנסותיהן של חברות יפניות רבות. ההזמנות נפלו בחודש דצמבר בשיעור של 1.7% נוספים, זאת לאחר ירידה של 16.7% בחודש נובמבר.

 

אוסטרליה

 

ענקיות התקשורת וודאפון והאצ'יסון הודיעו הבוקר כי הן מתכננות למזג את פעילותן באוסטרליה, זאת על מנת לחבור יחד ולהתמודד מול מתחרתן מבית Telstra corp. וודאפון, יצרנית מכשירי הסלולר הגדולה בעולם, חוברת להאצ'יסון, שבבעלות המיליארדר ההונג קונגי לי הא שינג. הן תקמנה מיזם משותף לשיווק מכשיריהן תחת המותג וודאפון. כך עולה מהודעה משותפת של השתיים לבורסה האוסטרלית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x