$
שווקי חו"ל

המדדים באירופה חתמו במגמה מעורבת

מדד הפוטסי הבריטי נחתם בירידה של 0.77%, בצרפת ירד מדד הקאק ב-0.67% ובגרמניה עלה מדד דאקס ב-0.5%. נשיא צרפת אישר הזרמת 13.5 מיליארד דולר לבנקים הגדולים

ענת ציפקין 20:2321.01.09

חששות המשקיעים כי סקטור הבנקאות ימשיך להזדקק ליותר הון טרי, שולחת את המדדים המובילים באירופה לירידות שערים.

 

מדד הפוטסי הבריטי נחתם בירידה של 0.77%, בצרפת ירד מדד הקאק ב-0.67% ובגרמניה עלה מדד דאקס ב-0.5%.

 

מניות בנק ברקליס הבריטי ו-BNP Paribas הצרפתי

נפלו ביותר מ-7%. אתמול הודיע נשיא צרפת ניקולה סרקוזי כי הוא הסכים לספק עוד 13.5 מיליארד דולר כעזרה לבנקים הגדולים בצרפת בתמורה לוויתורים על בונוסים מצד המנהלים של אותם בנקים. בשבדיה זינקה מניית אריקסון ב-10% לאור הודעת החברה כי תסיים את הרבעון הרביעי עם רוח נקי של 460 מיליון דולר.

 

בריטניה

נגיד הבנק המרכזי הבריטי מרווין קינג הודיע אתמול כי הבנק המרכזי יחל לרכוש נכסים כגון ניירות ערך, ניירות ערך מסחריים ואגרות חוב קונצרניות בשוק ההון, על מנת לחזק את שווקי האשראי ולעבות את ההון בעיקר של מוסדות פיננסיים. מטרת רכישה זו לגרום לבנקים להפשיר את קיפאון האשראי ולזרז אותם לתת יותר הלוואות לצרכנים, משקי בית וחברות.

 

גרמניה

לאחר שכבר קיבל עזרה ממשלתית, הודיע בנק היפו הגרמני שיקבל עוד 15.5 מיליאר דולר כערבות לחובותיו מצד ממשלת גרמניה. בתוך כך, הודיע שר האוצר הגרמני כי כלכלת גרמניה צפויה להתכווץ בשיעור שיא שלא נרשם מאז 1949 לאור הירידה הדרמטית בהיקפי היצוא הגרמני. על פי הערכות מדובר בירידה של 2.25% בתמ"ג הגרמני, לאור ירידה של 9% ביצוא העלולה להתרחש במהלך השנה הקרובה.

 

באסיה ננעלו הבורסות בירידות שערים, בעקבות וול סטריט שסגרה אמש בירידות על רקע חששות כי הפסדי הבנקים יעמיקו גם ברבעון הרביעי של השנה החולפת. הניקיי היפני ירד ב-2%, ההאנג סנג השיל 2.9%, בורסת הודו איבדה 1.7%, בורסת סיאול נחלשה ב-2.1%, בורסת שנחאי איבדה 0.5%, ובורסת אינדונזיה התכווצה ב-0.9% ובורסת אוסטרליה איבדה 0.9%. רק בורסת טיוואן סיימה את יום המסחר בעליות שערים קלות של 0.1%. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x