$
שווקי חו"ל

מרדית' וויטני: "למעט בחטיבת סמית' ברני, סיטי לא מצליח לייצר כסף מיחידותיו העסקיות"

"אנליסטית הזעם" של וול סטריט הוציאה היום סקירה מיוחדת לגבי שלושת הבנקים הגדולים בארה"ב: סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה וג'יי.פי מורגן צ'ייס. לגבי סיטי העידה: "המנכ"ל אינו ממהר למכור נכסים". לגבי בנק אוף אמריקה אמרה: "עלול להיות פגיע כמו כל מוסד פיננסי אחר"

ענת ציפקין 17:4820.01.09

אנליסטית בית ההשקעות אופנהיימר, מרדית' וויטני, ממשיכה להנמיך את ציפיות המשקיעים, בנוגע לבנקים בארצות הברית. וויטני, שחזתה לפני כשנתיים את המשבר שעבר על סיטיגרופ, הוציאה היום סקירה מיוחדת לגבי שלושת הבנקים הגדולים בארה"ב - סיטי, ג'יי.פי מורגן צ'ייס ובנק אוף אמריקה.

 

לדבריה,

הבעיה המרכזית של סיטיגרופ, היא שאינו מייצר כסף באף אחת מיחידותיו העסקיות, למעט בחטיבת סמית' ברני, שעומדת להיות ממוזגת עם חטיבת הברוקראג' של מורגן סטנלי.

 

בשבוע שעבר הודיע סיטי, כי הוא מתכוון לבצע ארגון מחדש של עסקיו ולפצלם לשתי יחידות עסקיות נפרדות - Citicorp ו-citi holdings. לאור שיחת הוועידה שערך מנכ"ל סיטי עם פירסום הדו"חות, מציינת וויטני כי נראה שאין הוא ממהר למכור נכסים של הבנק, אלא בעיקר טרוד בהפרדת הבנק לשתי היחידות העסקיות, שהראשונה כאמור מטפלת בפעילויות הליבה של סיטי והשנייה בפעילויות שאינן נחשבות כליבה בנקאית.

 

וויטני הסבה את תשומת הלב לכך, שההפרשה לחובות אבודים של סיטי ברבעון הרביעי עמדה על 12.6 מיליארד דולר, לעומת 9 מיליארד דולר ברבעון השלישי. היא העניקה למניית סיטי דירוג תשואת חסר, והמשיכה להדגיש, כי, להערכתה, התדרדרות תנאי האשראי בשוק הגלובלי והציפייה להסלמה בכלכלה העולמית - ימשיכו להעיק על סיטי. עפ"י תחזיותיה, הבנק יפסיד 4 דולר למניה בשנה הנוכחית, ו-2.15 דולר בשנת 2010.

 

וויטני גם סוקרת את בנק אוף אמריקה, ומדגישה כי למרות שהתחזיות של הבנק תואמות את ההתפתחויות בשוק הנדל"ן האמריקאי ושיעור האבטלה הצפוי בארצות הברית, "בנק אוף אמריקה עלול להיות פגיע - בדיוק כמו כל מוסד פיננסי אחר בארצות הברית", שכן יש לו ממשק חזק מאוד למשקי הבית האמריקאייים.

 

לדבריה, על פי תחזיות בנק אוף אמריקה, "צפויים רוב פעילויותיו להניב תוצאות חיוביות", אך מכאן נגזר "שחלק מפעילויותיו לא יניבו תוצאות שכאלה". לפיכך, מעניקה וויטני לבנק צפי לרווח נקי של 70 פני למניה, זאת לעומת הקונצנזוס שעומד על 1.74 דולר למניה לשנה הנוכחית.

 

לגבי ג'יי.פי מורגן צ'ייס מורידה וויטני את תחזיותיה לשנה הנוכחית ל-1.35 דולר רווח למניה, זאת לעומת קונצנזוס של 3.47 דולר למניה, בעיקר בעקבות העלאת הצפי של הבנק לגבי הפסדים מהלוואות לטווח קצר, בעיקר למשכנתאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x