$
שווקי חו"ל

בנק אוף אמריקה יקבל סיוע נוסף מממשלת ארה"ב

הבנק הגדול ביותר בארה"ב – בנק אוף אמריקה, צפוי לקבל סיוע נוסף מהממשל בארה"ב, מעבר ל-25 מיליארד דולר שהוזרמו אליו עד כה. הסכום הסופי טרם נמסר

בלומברג 13:1315.01.09

בנק אוף אמריקה זקוק לסיוע ממשלתי על מנת לכסות על ההפסדים שנגרמו בעקבות רכישת בנק ההשקעות הקורס מריל לינץ'.

 

משא ומתן על הזרמת הון נוסף לבנק, מעבר ל-25 מיליארד דולר שהוזרמו אליו עד כה, החל עוד בדצמבר 2008 ומעריכים כי הסכום יכול להגיע ל-10 מיליארד דולר. עוד צופים

כי משרד האוצר האמריקאי ייקח על עצמו חלק מההתחייבויות של מריל לינץ'.

 

הבנק הכריז כי ירכוש את מריל לינץ' (אחד הקורבנות הגדולים של משבר האשראי) ב-15 בספטמבר 2008. העסקה עצמה הושלמה ב-1 בינואר 2009. בתוך כך נודע כי ההפסדים של מריל לינץ' ברבעון האחרון של השנה היו גבוהים מהציפיות, מה שאילץ את בנק אוף אמריקה לבקש סיוע מהממשלה. החשש שראשי הבנק יבטלו את העסקה הגמיש את עמדות האוצר שהסכים להעביר לבנק סיוע נוסף.

 

לא בבנק אוף אמריקה ולא באוצר הסכימו להגיב לפרסום זה.

 

לפני שבוע מכר בנק אוף אמריקה מניות בבנק הבנייה הסיני ב-2.8 מיליארד דולר על מנת לחזק את הונו העצמי ואת מזומניו לאחר השלמת הרכישה של מריל לינץ' שבוע קודם.

 

מניות בנק הבנייה הסיני נפלו ב-8.8% במהלך המסחר בהונג קונג, הצניחה החדה ביותר בחודשיים האחרונים, לאחר שבנק אוף אמריקה מכר 5.62 מיליארד מניות של הבנק במחיר של 3.92 דולר הונג קונגי למניה, מחיר הנמוך ב-12% ממחיר הסגירה אמש.

 

המכירה מייצגת אחזקה של 13% במניות בנק הבנייה של סין על ידי בנק אוף אמריקה, שהשקיע 3 מיליארד דולר בבנק הסיני בשנת 2005 ומאז הגדיל את אחזקותיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x