$
שווקי חו"ל

וקטור קרובה לרכישת אלדין: המניה זינקה ב-44%

קרן ההשקעות צפויה להשלים את העסקה בימים הקרובים לפי שווי הנמוך מ-180 מיליון דולר, שהיא ההצעה הראשונית אותה הגישה הקרן לפני חצי שנה

תומר קורנפלד 16:1506.01.09
חצי שנה לאחר שהחלה קרן וקטור במהלך ההשתלטות על חברת פתרונות אבטחת המידע אלדין – היא צפויה להשלים את העסקה בימים הקרובים. בתקופה האחרונה הגיעו וקטור ואלדין להסכמה על פיה תימכר אלדין לוקטור לפי שווי הנמוך מ-180 מיליון דולר – שהוא 13 דולר למניה – השווי שהוצע על ידי וקטור לדירקטוריון אלדין בהצעה הראשונית. בתגובה, זינקה מניית אלדין ב-44% במסחר בתל אביב. מקרן וקטור ומאלדין לא נמסרה תגובה.

 

בחצי שנה האחרונה הרומן בין וקטור ואלדין רשם עליות ומורדות – ובשל המשבר בשווקים – מחיר העסקה הסופי נמוך מההצעה הראשונית שהציעה וקטור לאלדין. בחודש אוגוסט החלה וקטור את תהליך ההשתלטות שבמסגרתו רכשה 9% ממניות החברה תמורת כ-12 מיליון דולר. ימים ספורים לאחר מכן, הגישה וקטור מכתב לדירקטוריון אלדין לרכוש את החברה במחיר של 13 דולר למניה המשקף לחברה שווי של 180 מיליון דולר. דירקטוריון אלדין בראשות ינקי מרגלית – דחה את ההצעה ופתח בקרב הגנה על החברה שייסד לפני 24 שנים ובמסגרתו ניסה לגבש גרעין שליטה בחברה.

 

במקביל, וקטור המשיכה להגדיל את האחזקות שלה בחברה עד ל-14% ודרשה מאלדין לכנס אספה כללית ובמסגרתה ביקשה לשנות את הרכב הדירקטוריון. בהמשך, הבינו הצדדים כי עדיף להם למצוא פתרון שיספק את שניהם והחליטו על הפסקת אש שבמסגרתו תבצע וקטור בדיקת נאותות לחברה והתחייבה שלא לרכוש מניות בשוק. לאחר מכן הסכימה וקטור אף להעלות את הצעתה ל-14.5 דולר למניה המשקף לאלדין שווי של 200 מיליון דולר. אולם, בדיקת הנאותות והמשבר בשווקים טרפו את הקלפים וגרמו לוקטור לסגת מההצעה המקורית. דיוויד פישמן מנכ"ל בכיר בקרן אמר ל"כלכליסט":

 

"הקרן לא תגיש הצעה גבוהה יותר, עקב מצב השווקים בעולם. הצעת הרכש המתוקנת הוגשה לפני התמוטטות השווקים".

 

חברת פתרונות האבטחה אלדין הפכה ליעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל שמקום מושבה בסן פרנסיסקו ומנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד דולר – זאת בשל פעילות ה-DRM של אלדין הרווחית שלה שבו מספקת אלדין פתרונות עבור יצרניות תוכנה כנגד העתקות לא חוקיות של תוכנה. לאחר הרכישה, מתכננת וקטור למזג את פעילות ה-DRM של אלדין לתוך חברת SafeNet מתחרתה הגדולה של אלדין שנרכשה על ידי וקטור במהלך 2007 תמורת 634 מיליון דולר. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x