$
בורסת ת"א

קבוצת דלק: הפסד של 612 מיליון שקל ברבעון השלישי

סדרה של עלויות חד פעמיות שהשפעתן מסתכמת בתג מחיר של כ-820 מיליון שקל, הביאו את החברה לסיים את הרבעון עם הפסד של יותר מפי שניים, מהרווח שהציגה בשני הרבעונים הקודמים. המנכ"ל ברטפלד: "לחברה קופת מזומנים נכבדת"

עומרי כהן 18:2930.11.08

בצל המשבר הפיננסי העולמי חשפה היום (א') קבוצת דלק הפסד כבד של 612 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2008, כתוצאה מהפסדי החברות הבנות בתחומי הנדל"ן והפיננסיים, ולמרות ביצועים משופרים בתחומי הרכב והדלקים.

 

ההפסד ברבעון השלישי היה גבוה ביותר מפי שניים מרווחי החברה בשני

הרבעונים הקודמים גם יחד, והוא מעמיד בסימן שאלה את יכולתה של דלק לסיים את השנה כולה עם שורה תחתונה חיובית. בינתיים מצביעות התוצאות על הפסד של 371 מיליון שקל מתחילת 2008.

 

ההפסד ברבעון השלישי הושפע באופן מהותי מסדרה של אירועים חד-פעמיים בסך של כ-820 מיליון שקל ובכללם ירידת ערך הנדל"ן להשקעה של החברה בסך של כ-300 מיליון שקל, ירידת ערך הנכסים הפיננסיים בסך של כ-120 מיליון שקל, שיערוך שלילי של מכשירים פיננסיים נגזרים בסך של כ-200 מיליון שקל וירידות ערך מוניטין בסך של כ-100 מיליון שקלים.

 

ההפסד ברבעון החולף נבע בעיקר ממגזרי הנדל"ן (כ-428 מיליון שקל) והביטוח (כ-198 מיליון שקל). מנגד, תרם מגזר הרכב רווח של כ-110 מיליון שקלים ומגזר האנרגיה והדלקים תרם כ-101 מיליון שקל.

 

גבי לסט, יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק, אמר כי החברה תעמוד בהתחייבויותיה הכספיות הקיימות והצפויות במהלך השנתיים שלאחר מועד פרסום הדו"ח הכספי, בהגיע מועד קיומן, וזאת בהתבסס, בין היתר, על יתרות המזומנים, לרבות פיקדונות והשקעות לזמן קצר, של החברה.

 

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, הוסיף כי המצב הכלכלי הקשה, השורר בשווקים בעולם, מצא את קבוצת דלק עם קופת מזומנים נכבדת וחברות בנות המייצרות מזומנים. "לקבוצת דלק פריסת חוב טובה לשנים הקרובות וביכולתה לעמוד בהתחייבות שלה כלפי המשקיעים", הוסיף ברטפלד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x