בורסת ת"א

כרמל מבקשת לכנס את בעלי המניות: אם לא יושג הסדר קיים חשש לפעילות החברה

המטרה היא לאשר הסדר עם בעלי אגרות החוב. כרמל מבקשת לממש נכסים עקב הפסד בהיקף של 47 מיליון שקל שנגרם לחברת הבת בטורקיה

סיון איזסקו והדר רז 19:3709.11.08

חברת כרמל אחזקות שבשליטתו וניהולו של עופר איתני, המחזיקה ברשת שטיחי כרמל ובביתילי בשותפות עם אליעזר פישמן, הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה להתיר לכנס את אסיפת בעלי המניות, במטרה לאשר הסדר עם בעלי אגרות החוב של החברה. זאת לאחר שחברת הבת הפועלת בטורקיה נפלה

קורבן לאי סדרים כספיים שבוצעו על ידי המנהלים הטורקיים שהסבו נזקים בהיקף של 47 מיליון שקל.

 

כתוצאה מההפסד בטורקיה, החברה צופה כי אם לא תצליח לממש נכסים, תסיים את שנת 2008 עם גרעון בקופת המזומנים של כ-9 מיליון שקל, ואת שנת 2009  תסיים עם גרעון של כ-10.5 מיליון שקל בקופת המזומנים. מאחר וכרמל אחזקות ממונפת מאד, אין באפשרותה לגייס  חוב נוסף. ההון העצמי של כרמל אחזקות הסתכם בסוף הרבעון השני בכ-4.4 מיליון שקל והוא מחזיק סך מאזן של כ-297 מיליון שקל.

 

נכון להיום לחברה התחייבויות של 56 מיליון שקל ערך נקוב כלפי בעלי אגרות החוב. ההסדר אותו מציעה החברה הוא לפרוע בפרעון מוקדם 29 מיליון שקל ערך נקוב, בגינם תשלם החברה כ-47% בלבד מהערך הנקוב, כלומר בעלי אגרות החוב יאלצו לספוג הפסד של כ-15 מיליון שקל. 6.8 מיליון שקל יומרו בהמרה כפויה ל-1.4 מיליון מניות, ששוויין הכולל על פי מחיר השוק היום הינו כ-1.3 מיליון שקל, כך שבגין המרה זו יפסידו בעלי אגרות החוב כ-5.5 מיליון שקל. היתרה, כ-20 מיליון שקל ערך נקוב אגרות חוב, תיפרע במלואה אולם תוך פריסת התשלומים עד לסוף שנת 2018.

 

במקביל מתחייב בעל העניין להזרים לחברה כ-8 מיליון שקל בתמורה להקצאת מניות שתיעשה במחיר של 3 שקלים למניה, הגבוה  יותר מפי-3 ממחיר המניה בבורסה, כך שלמעשה בעלי העניין יקבלו פחות מניות בגין ההקצאה.

 

בבקשה להסדר מציינים עורכי הדין של החברה, יצחק אבירם, רונן קנטור, גיורא גוטמן ופביאן סלמן, כי במידה ולא יאושר ההסדר - קיים חשש לפעילות החברה בישראל ומאות עובדים עשויים לאבד את מקום עבודתם.

 

בין בעלי העניין בחברה נמנית גם חברת גזית אינק שבשליטת חיים כצמן המחזיקה בכ-11.8% מכרמל אחזקות. בין הגופים המוסדיים שמחזיקים באיגרות החוב של כרמל נמצאים גם בית ההשקעות אנליסט שמחזיק בקופות הגמל איגרות חוב בשווי כספי של 1.7 מיליון שקל (מתוך היקף נכסים של 3.7 מיליארד שקל בקופות). בקרנות הנאמנות של אנליסט מחזיקים באיגרת החוב בהיקף כספי של 2.3 מיליון שקל (מתוך 1.6 מיליארד שקל שאנליסט מנהלים בקרנות).

 

בית ההשקעות פריזמה מחזיק בקופות הגמל שבניהולו איגרות חוב בשווי של כ-2 מיליון שקל (מתוך כ-24 מיליארד שקל בקופות פריזמה). קרנות הנאמנות של בית ההשקעות מגדל שוקי הון מחזיקות באגרות חוב בשווי של כ-5 מיליון שקל (מתוך היקף נכסים של כ-8 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות בניהולו).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x