$
בורסת ת"א

בלעדי: קרן וקטור תבצע בדיקות נאותות לאלדין

הפסקת אש במאבק השליטה בין וקטור לינקי מרגלית: חברת אבטחת המידע סיכמה עם הקרן האמריקאית על דחיית האסיפה הכללית, שבה היו אמורים בעלי המניות להצביע על הצעת וקטור למינוי דירקטורים מטעמה במקום האחים ינקי ודני מרגלית

גולן חזני 07:0228.09.08

התפתחות דרמטית במאבק השליטה על חברת התוכנה אלדין: קרן וקטור ואלדין הגיעו להסכמה על דחיית האסיפה הכללית של בעלי המניות, שנקבעה ל־23 באוקטובר.

 

באסיפה היתה אמורה וקטור להעמיד להצבעה את דרישתה להחלפת שלושה דירקטורים קיימים, ובהם האחים ינקי ודני מרגלית, בשלושה דירקטורים מטעמה שיהווו את הרוב בדירקטוריון אלדין, וכן לדון בהצעת הרכש שהגישה לפי מחיר של 13 דולר למניה. הדחייה עשויה ללמד על התקדמות בהשתלטות הקרן האמריקאית על חברת אבטחת המידע הישראלית.

 

ביום חמישי דיווחו שני הצדדים כי הגיעו להסכמה, ולפיה עד 30 באוקטובר לא תגיש הקרן בקשה חדשה לזימון אסיפת בעלי מניות, ובינתיים ידונו הצדדים בדרכים חלופיות לשיפור ערך החברה לבעלי המניות. ל"כלכליסט" נודע כי על פי ההסכם, במהלך תקופה זו אמורה וקטור לבצע בדיקות נאותות לאלדין.

 

נוסף על כך, נודע כי וקטור לא מסירה את הצעת הרכש לבעלי המניות. בתוך כך, הסכימו הצדדים כי אלדין לא תגייס משקיעים חדשים לחברה והקרן עצמה לא תרכוש מניות נוספות של אלדין. למרות ההודעה עלתה מניית אלדין ביום שישי ב־1.3% למחיר של 13.41 דולר (מעל מחיר הצעת הרכש) ובמחזור גבוה של כ־1.4 מיליון דולר.

 

וקטור הגיעה לאחזקה של 14.2% באלדין, בעוד שינקי מרגלית מחזיק ב־12.6% ואחיו דני מרגלית ב־6.2%. בכוונת וקטור היה להגיע לאחזקה גדולה יותר עד למועד האסיפה הכללית. ההסכמה הושגה יממה לפני המועד הקובע לאסיפה — יום שלישי האחרון.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בתחילת אוגוסט, הקרן האמריקאית וקטור, שמשקיעה בחברות טכנולוגיה פרטיות שנמצאות בבעלויות המייסדים ובחברות ציבוריות, ביקשה להשתלט על אלדין והגישה הצעת רכש במחיר של 13 דולר למניה, המשקף לחברה שווי של כ-180 מיליון דולר. בנוסף, הגישה הקרן הצעה אלטרנטיבית לרכישת עסקי ניהול הזכויות הדיגיטליות של החברה - DRM - תמורת סכום של 125-135 מיליון דולר. דירקטוריון אלדין דחה את שתי ההצעות.

 

הפסקת אש במאבק השליטה בין וקטור לינקי מרגלית הפסקת אש במאבק השליטה בין וקטור לינקי מרגלית צילום: אוראל כהן, בלומברג

 

בניסיון להדוף את המתקפה של וקטור פנה מרגלית אל כמה גופים ישראליים, בהם הקרנות מרקסטון ופורטיסימו ואנשי העסקים שלמה נחמה ומורי ארקין, בניסיון לשכנעם לרכוש כ־15% ממניות החברה בשוק. הניסיון לגבש קבוצת משקיעים כזו נכשל ככל הנראה, וזו הסיבה לשיחות הפשרה שהחלו בין הצדדים.

 

לא מן הנמנע שבסיומו של אוקטובר תרכוש וקטור את אחזקותיהם של האחים מרגלית ותהפוך לבעלת השליטה בחברה. אפשרות נוספת היא שליטה משותפת בראשות וקטור, או לחלופין המשך ניסיון ההשתלטות של הקרן באמצעות הצעת רכש. גם הסכמה של אלדין למכור את עסקי ה־DRM במחיר גבוה יותר נראית אפשרית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x