$
בורסת ת"א

עסקת ענק לאבוג'ן: מונסנטו תשקיע בחברה הישראלית כ-65 מיליון דולר

חברת הזרעים הגדולה בעולם תשקיע בחברה הישראלית במסגרת הסכם שיתוף פעולה לחמש שנים; במסגרת ההשקעה, גם תרכוש 13.6% ממניות החברה ב-18 מיליון דולר לפי שווי חברה של 115 מיליון דולר

הדר רז 09:4928.08.08

מונסנטו האמריקאית ואבוג'ן הישראלית שעוסקת בטכנולוגיה להשבחה גנטית של זרעים, חתמו על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו תרכוש מונסנטו מניות אבוג'ן בהיקף של 18 מיליון דולר (13.6%) לפי שווי חברה של 115 מיליון דולר. שווי זה גבוה פי 3 משווי החברה כיום בבורסה שעומד על 135 מיליון שקל.

 

בנוסף, אבוג'ן תקבל ממונסנטו סכום מצטבר של כ- 35 מיליון דולר במסגרת שיתוף הפעולה עבור פעילות מחקר ופיתוח. חלק מהסכום (כ-5 מיליון דולר) ישולם לאחר החתימה, וחלקו כתשלומי מחקר שנתיים.

 

במסגרת ההסכם, למונסנטו אופציה לרכוש מניות נוספות בהיקף של 12 מיליון דולר לפי מחיר של כ- 7 דולר למניה בעוד כ-3 שנים מיום חתימת ההסכם, בהתאם לעמידה בהתחייבויות של אבוג'ן.

 

במסגרת ההסכם ישתפו החברות פעולה במשך חמש שנים במחקר ופיתוח, ויתמקדו בזיהוי גנים המשפיעים על יבול, עמידות לתנאי סביבה קשים וניצול דשנים בצמחים.

 

שיתוף הפעולה יאפשר למונסנטו גישה לגנים חדשים שזוהו על-ידי אבוג'ן, אשר יחזקו את כלל תוכניות גילוי הגנים שלה. מונסנטו תקבל רשיון בלעדי לגנים אלו לשימוש במספר גידולים - כולל תירס, סויה, קנולה וכותנה. אבוג'ן זכאית לתשלומים נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך, ולתשלומי תמלוגים המבוססים על מכירות של מוצרים שיפותחו כתוצאה משיתוף הפעולה.

 

אבוג'ן מפתחת צמחים משופרים לטובת החקלאות העולמית ותעשיית האנרגיה החלופית. בעלי העניין העיקריים בה הם קומפיוג'ן (10.34%), קורוניס (9.35%) וחברת גלנרוק שבבעלות ליאון רקאנטי (9%).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x