$
בורסת ת"א

אינדקס נכנעת למתחרים: מורידה את מרווח הריבית מהליבור ל-0.1%

זאת לאחר שתעודות הסל של קסם, תכלית והדס ביצעו החלטה זהה. מנכ"ל אינדקס: "אני לא מרוצה מהמהלכים בשוק אבל אין לי ברירה אחרת. לצערי רוב המשקיעים מסתכלים בעיקר על המחיר"

הדר רז 13:1409.07.08

אינדקס תעודות סל מיישרת קו עם חברות תעודות הסל קסם, תכלית והדס והחליטה על העלאת הריבית המחולקת למחזיקי תעודת המט"ח אינדקס דולר לליבור שבועי בניכוי 0.1%. עד כה היתה הריבית המחולקת ליבור פחות 0.35%. השינוי ייכנס לתוקף ביום חמישי הקרוב, 10 ביולי 2008.

 

במאי הודיעה

קסם מקבוצת אקסלנס, על העלאת הריבית המחולקת בתעודות מט"ח (דולר ויורו), ואחריה הודיעו גם תכלית והדס על ביצוע מהלך דומה בתעודות הדולריות.

 

מאינדקס נמסר כי ההחלטה על הקטנת המרווח התקבלה כבר לפני כמה שבועות, אך היא חיכתה לאישור של חברת הדירוג להשארת דירוג התעודה ללא שינוי. עפ"י תנאי הדירוג הוגדלה כרית הביטחון של התעודה ב-750 אלף שקל ודירוג התעודה נשאר על כנו - Aaa.

 

אורי בן דב, מנכ"ל אינדקס: "פנינו לקבל אישור כי היה לנו חשוב לשמור על הדירוג של התעודה. כשעושים מהלך כזה מקטינים את דמי הניהול ב-70% ולמעשה לא מרוויחים ממנה. מבחינת חברת הדירוג המשמעות היא הגדלת הסיכון ולכן היא ביקשה מאיתנו להגדיל את כרית הביטחון, ועכשיו פנינו קדימה".

 

בן דב הוסיף כי "אני לא מרוצה מהמהלכים בשוק אבל אין לי ברירה אחרת. לצערי רוב המשקיעים מסתכלים בעיקר על המחיר ולא על פרמטרים אחרים. לא היתה לנו התלבטות האם להוריד את מרווח הריבית אבל חיכינו לאישור מחברת הדירוג. תחושתי היא שבכל הקשור למהלכים בתעודות הסל הדולריות, מדובר במהלך לטווח ארוך ולכן אני חושב שלא תהיה ברירה לכל המתחרים לישר קו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x