שווקי חו"ל

הנפט סגר את יום המסחר בירידה לרמה של 141.37 דולר לחבית

על רקע סימנים להאטה בצמיחה באירופה בגלל מחירי הקומודיטיז הגבוהים. התוצר הגרמני ירד במאי ב-2.4% לעומת אפריל - הירידה החדה ביותר מאז פברואר 1999

סוכנויות הידיעות 22:1607.07.08

מחיר הנפט הגולמי סגר את יום המסחר (ב') בירידה לרמה של 141.37 דולר לחבית, על רקע סימנים להאטה בצמיחה באירופה בגלל מחירי הקומודיטיז הגבוהים, לצד התבטאויות מרגיעות מצד שר החוץ האיראני, ביחס לתוכניות הגרעין של ארצו.

 

התוצר הגרמני ירד במאי ב-2.4% לעומת אפריל - הירידה

החדה ביותר מאז פברואר 1999. כמו כן, בפעילות המגזר הייצרני בבריטניה נרשמה במאי ירידה מפתיעה של 0.5% לעומת חודש קודם, לשפל מאז ספטמבר.

 

"עד כה ניתן כל כך הרבה דגש לעד כמה חלש המשק האמריקני מבלי שאיש ישים לב בהכרח, שגם המשקים האירופי והיפאני נחלשים", אמר טים אוואנס, אנליסט אנרגיה בניו יורק. "אין מדובר רק בבעיה אמריקנית".

 

מוקדם יותר הערב רשם ירידה של יותר מ-5 דולר לחבית בעקבות התחזקות הדולר מול האירו על רקע הערכות, שראשי קבוצת הג'י 8 יפרסמו הודעת תמיכה במטבע האמריקני בתום הכינוס שלהם בטוקיו.

 

מחיר הנפט ירד בפתיחה לראשונה בארבעת ימי המסחר האחרונים בעקבות ירידה במחירי קומודיטיז (סחורות גלם) אחרים, דוגמת הזהב והכסף. המשקיעים משתמשים בקומודיטיז כהגנה מפני היחלשות הדולר, לאחר שהגיע השנה לשפל מול האירו.

 

מחיר חבית למסירה באוגוסט ירד ב-2.7% לעומת הסגירה שלו ביום חמישי שעבר, וסגר ברמה של 141.37 דולר. מחיר הנפט הגיע לפני 4 ימים לשיא של 145.85 דולר לחבית. מחיר הנוזל השחור עלה ביותר מפי שניים בשנה האחרונה.

 

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אמר אתמול, ש"ארה"ב דבקה במדיניות של דולר חזק".

 

"כל אימת שהדולר מתחזק, הדבר גורם לייקור הקומודיטיז עבור כל מי שאינו גר בארה"ב", אמר פיטר בוטל, נשיא חברת ייעוץ בנושאי אנרגיה. "זה מוריד לאותו ציבור את הרצון לרכוש נפט".

 

ראשי הג'י 8 צפויים להתייחס בהודעת הסיכום של הפסגה שלהם גם להשפעת מחירי הנפט הגבוהים על הכלכלה העולמית.

 

ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, אמר כי יש להעלות את גובה הפקדונות בגין מסחר בחוזים עתידיים על נפט כדי לצמצם ככל האפשר את הפעילות של ספקולנטים בשוק זה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x