$
המלצות ואזהרות

ישיר בית השקעות: אלוני חץ שווה 47% מעל מחיר השוק

בבית ההשקעות מתחילים בסיקור של מניית אלוני חץ במחיר יעד של 14.5 שקל לעומת 9.6 שקלים למניה היום. המניה רשמה ירידה של 34% מאז תחילת השנה

ישראל הס 14:4002.07.08

מניית אלוני חץ, הפועלת כחברת אחזקות בתחום הנדל"ן, רשמה ירידה של 34.19% מאז תחילת השנה ונחתכה בחצי מאז השיא אותו רשמה במחצית 2007. המנייה נסחרת היום בירידה של 1.6%, לפי 9.66 שקלים למניה. האנליסט גיל סידנר מישיר בית השקעות מוסר כי "למרות גישתנו השלילית כיום כלפי רוב מגזר

הנדל"ן, אנו מעריכים שהדיסקאונט בו נסחרת מניית אלוני חץ גדול מדי ביחס לשווי הסחיר שלה".

 

"השוק קנס את החברה, למרות שתי ההחזקות היציבות שלה, PSP ואמות, המהוות כ-62% משווי החזקותיה. לשם הדגמה, שוויה של PSP צריך לספוג ירידה חדה של כ-34% כדי שהשווי הסחיר של אלוני חץ ישתווה לשווי השוק הנוכחי שלה" מסר אנליסט ישיר בית השקעות.

 

סידנר מוסר עוד כי "החברה צפוייה להשקיע כ-2 מיליארד שקל בשנים הקרובות בפעילות ייזום ורכישה של נכסים, ופעילויות חדשות. כ-1.2 מיליארד שקל יושקעו ע"י חברת אמות במסגרת פעילות הייזום שלה והשאר באנגליה, שבדיה, הודו ובעיקר דרום מזרח אסיה".

 

"המשך התחזקות השקל יביא לשחיקה בהון העצמי של החברה, נוכח המנעות החברה מביצוע פעולות גידור. במידה ושווי האחזקות הסחירות של החברה לא ירשום עליה עד סוף 2008, גובר הסיכון להורדת דירוג האשראי שלה. המשך משבר הנדל"ן העולמי צפוי לפגוע ברווחיות החברה".

 

בישיר מתחילים בסיקור של מניית אלוני חץ במחיר יעד של 14.5 שקל למניה עם המלצת קנייה. מחיר זה גבוה ב-47% ממחיר המניה בשוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x