שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מכרו את אפסק - אך ימשיכו להרוויח

שמעון קזנסקי וישראל פלדמן ימשיכו לקבל מהחברה שמכרו דמי ייעוץ חודשיים בהיקף 50 אלף שקל וכיסוי הוצאות משרד, מזכירה, רכב וטלפון

סיון איזסקו 08:3510.06.08

לפני שלושה שבועות מכרו שמעון קזנסקי וישראל פלדמן את השליטה (85%) באפסק, המייצרת מערכות בקרה למתקני חשמל ביוב ומים, לחברת אורד תמורת 60 מיליון שקל.

 

ואולם כעת מתברר כי מעבר לתשלום שיקבלו מאורד, אישר דירקטוריון אפסק לבעלים הסכמי ניהול מפליגים למשך חמש השנים הקרובות,

הכוללים תשלום חד־פעמי של 10 מיליון שקל, דמי ייעוץ חודשיים בהיקף 50 אלף שקל, "משרדים נאותים", שירותי מזכירה, רכב, טלפון, כיסוי הוצאות וכן תשלום בשיעור 5%–7.5% מהיקף ההכנסות שהחברה תפיק מחוזים בחו"ל.

 

מבין שבעת חברי הדירקטוריון שאישרו את התנאים, ארבעה משתייכים למשפחות בעלי השליטה, ואדם נוסף, ארן יוסף, החל לכהן כדח"צ בדיוק שעה לפני ההצבעה. אפסק הסבירה כי ה־10 מיליון מהווים תשלום עבור ה"מוניטין" של הבעלים, אך יש להזכיר כי הונה עצמי של החברה מסתכם נכון לסוף מרץ בכ־26 מיליון שקל בלבד, כך שהוצאה זו תהיה מהותית עבורה.

 

גם הענקת כ־7.5% מההכנסות מעסקאות בחו"ל לבעלים מעוררת תהייה, שכן עיון בדו"חות 2006 ו־2007 מעלה כי החברה חתמה את השנים האחרונות בהפסדים, וכל הוצאה נוספת בוודאי לא תשפר את מצבה. אפסק נסחרת לפי 43 מיליון שקל, ומחזור פעילותה הסתכם ב־2007 ב־143 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x