$
שוק ההון

דניה סיבוס: הפסד של 7.2 מיליון שקל ברבעון הראשון

החברה מציינת כי ההפסד מתחום הבנייה נובע מ"הפרשה להפסד שנערכה בגין פרויקט ספציפי", אך מסרבת לחשוף באיזה פרויקט מדובר

סיון איזסקו 16:3127.05.08

 

לפני כחודשיים הציגה דניה סיבוס את דו"חות 2007, שכללו הפסד גולמי של 165 מיליון שקל. במסיבת העיתונאים שקיימה החברה האם אפריקה ישראל לרגל

הארוע השיב נדב גרינשפון, יו"ר דניה סיבוס, לשאלת "כלכליסט" בנוגע להפרשות עתידיות בגין כביש 431, כי לא צפויות כאלו בהמשך. ואולם מהדו"חות לרבעון הראשון אותם הציגה החברה אתמול בלילה, עולה תמונה שונה ולא מעודדת.

 

דניה סיבוב חתמה את הרבעון הראשון בהפסד תפעולי של 7.6 מיליון שקל, המורכב מהפסד תפעולי של 7.9 מיליון שקל מעבודות בתחום הבנייה ורווח מזערי של 0.3 מיליון שקל מעבודות בתחום התשתיות.

 

החברה מציינת כי ההפסד מתחום הבנייה נובע מ"הפרשה להפסד שנערכה בגין פרויקט ספציפי", אך מסרבת לחשוף באיזה פרויקט מדובר. נתונים אלו מעלים תמונה עגומה למדי, שכן ההפסדים הגולמיים נרשמו למרות צמיחה של 47% בהכנסות החברה לכ-536 מיליון שקל.

 

בשורה התחתונה, דניה סיבוס רשמה הפסד נקי של 7.24 מיליון שקל ברבעון הראשון לעומת רווח נקי של 7.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד שחק עוד יותר את ההון העצמי של החברה שהיה מצומק גם כך עקב ההפסדים הגדולים שנרשמו ברבעון הקודם.

 

הונה העצמי של דניה סיבוס עומד על 13.75 מיליון שקל ומהווה 0.6% מסך המאזן שעומד על 2.2 מיליארד שקל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה שלילי גם ברבעון האחרון, ובקופת המזומנים של החברה נותרו כ-295 מיליון שקל.

 

יצוין כי בשלב זה דניה סיבוס אומנם רושמת הפסד בגין הקמת הכביש, אך בהמשך היא תהיה זכאית לתשלום מהמדינה בהתאם לנפח התנועה בכביש. מעבר לכך החברה עשויה לזכות בתביעות לפיצויים על נזקים כלכליים שנגרמו לה כתוצאה משינויים בתוואי הכביש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x