$
פרסום ושיווק

גוד פארם וסנטר פארם מנהלות מו"מ לרכישת תשעה סניפי ניו פארם

המו"מ מתנהל מזה מספר שבועות, מאז הודיעה הממונה על הגבלים עסקיים, מיכל הלפרין, לשופרסל ולמשביר לצרכן כי ידרשו למכור סניפים של ניו פארם במסגרת עסקת המיזוג

אורנה יפת 13:0906.09.17

גוד פארם וסנטר פארם מנהלות משא ומתן לרכישת תשעה סניפי ניו פארם שלא יכללו בעסק המיזוג עם שופרסל. המו"מ מתנהל מזה מספר שבועות, מאז הודיעה הממונה על הגבלים עסקיים, מיכל הלפרין, לשופרסל ולמשביר לצרכן כי ידרשו למכור סניפים של ניו פארם במסגרת עסקת המיזוג. היום צפויה רשות ההגבלים לאשר את העסקה במגבלות.

 

 

 

סנטר פארם נמכרה לפני מספר חודשים לאיש עסקים צרפתי בשם אלכסנדר מרגי. בשיאה מנתה הרשת מעל 10 סניפים וכיום היא מפעילה ארבעה סניפים בלבד. גוד פארם שנמצאת בבעלות אדם פרידלר ואוהד סנדלר מפעילה כיום חמישה סניפים.

 

סניף של גוד פארם סניף של גוד פארם צילום: אורי סטרול

 

 

שתי הרשתות הן בין היחידות שעשויות לרכוש את תשעת הסניפים כמקשה אחת, כפי שמתחייב מעסקת המיזוג. הדרישה למכירת הסניפים הופכת את התמחור שלהם ללא כלכלי, בין היתר, בשל העובדה שמרביתם נמצאים במיקומים לא אטרקטיביים.

 

בחודש אפריל האחרון חתמה שופרסל על עסקה לרכישת 100% מניו פארם מידי המשביר 365 שבבעלות רמי שביט, תמורת 118 מיליון שקל. מחיר העסקה הרשמי עומד על 130 מיליון שקל אך במסגרת העסקה תקבל שופרסל 12 מיליון שקל באופן עקיף ותיקח על עצמה התחייבויות כספיות של ניו פארם בגובה של 70 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x