$
פרסום ושיווק

ועדת החינוך של הכנסת: "הדחת קרן נויבך - אינה מקצועית"

ח"כ ניצן הורביץ: ההדחה של נויבך נעשתה על רקע עמדותיה. מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם: כל הטענות להדרת נשים ולמעורבות פוליטית אינן נכונות. "הכל ספינים שאנשים מפיצים"

שלי פריצקר 14:1828.12.11

"לא יעזור לכם כלום, סימנתם את קרן נויבך". אמרה היום (ד') ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) לבכירי רשות השידור - מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם ומנהל "קול ישראל" מיקי מירו. הדברים נאמרו במהלך דיון שהתקיים בוועדת החינוך של הכנסת בהדחתה של העיתונאית קרן נויבך מהגשת תוכנית התחקירים "מבט

שני" בערוץ הראשון.

 

יו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) הודיע כי כל התייחסות למראו החיצוני של עובד אינה במקומה וכי יש להתייחס רק להיבט המקצועי. "הנימוק שנויבך אינה עוברת מסך – אינו מקצועי".

 

בנובמבר האחרון הודיעו לנויבך כי לא תמשיך להגיש את התוכנית בטענה שאינה עוברת מסך. זאת אחרי שלוש שנים בהן הגישה את התוכנית.

 

"דעותיה של נויבך וקריאת התיגר שלה על הסדר הכלכלי הרגיזו את ראש הממשלה שכופף את הדרג הניהולי ברשות השידור", טענה יחימוביץ'. "יש אווירת פחד ואימה במסדרונות הרשות שמגיעה מלשכת ראש הממשלה. אנו באים למחות ואומרים עד כאן. הרפו ושימרו על חוט השדרה המוסרי והעיתונאי שלכם. אל תאיימו בפיטורים".

 

ח"כ אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו) אשר יזמה את הדיון אמרה כי "מדובר בעיתונאית דומיננטית ומוערכת שעובדת 18 שנים ברשות השידור. מדובר באווזה שמטילה ביצי זהב, אך מודחת בתואנה סקסיסטית ומרושעת ש'אינה עוברת מסך'. הדבר החמור בעיני שלא יגידו אותו דבר על עיתונאים גברים".

 

במהלך הדיון נשמעו טענות כי נויבך ידעה על הדחתה דרך התקשורת. לכך ענה מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם כי לא יצאה כל הודעה רשמית אלא תגובה של הרשות לשאילתות של עיתונאים. לדבריו ,כל הטענות להדרת נשים ולמעורבות פוליטית אינן נכונות. "הכל ספינים שאנשים מפיצים. גורמים אינטרסנטים", הוסיף.

 

איתי לנדסברג, מנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון ועורך "מבט שני" ב-10 שנים האחרונות גלל בדיון את ההיסטוריה של התוכנית "מבט שני" וסיפר על הדחתו בשנת 2007 מיד לאחר שקיבל את פרס סוקולוב לעיתונות. "למה לא באתן והגנתן עלי כשזה קרה וכשסתמו לי את הפה עם פלומבה?", שאל את הח"כיות.

 

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) טען כי ההדחה נעשתה על רקע העמדות שלה. "אם לא היתה קמה זעקה בעקבות הדחתה מ'מבט שני'", אמר. "ייתכן שהיו נוקטים נגדה צעד דומה גם בתוכנית הרדיו 'סדר יום' אותה היא מגישה".

 

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) הדגיש כי צריכה להיות קשת של דעות בשידור הציבורי. "אני מעדיף לחיות במדינה בה עיתונאים מפילים ממשלה מאשר ממשלה מפילה עיתונאים", אמר.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x