$
קצרים

נועה ברק תחליף את קרן נויבך בהגשת "מבט שני"

בעקבות הדחתה של נויבך נשמעו טענות כי מדובר בהחלטה על רקע פוליטי. רשות השידור בתגובה: "היא אינה עוברת מסך"

שלי פריצקר 21:3408.11.11

רשות השידור החליטה: העיתונאית קרן נויבך לא תגיש את תוכנית התחקירים "מבט שני" של הערוץ הראשון, אותה היא מגישה בשלוש שנים האחרונות, במקומה תגיש את התוכנית העיתונאית נועה ברק.

 

לטענת גורמים ברשות השידור ומחוצה לה, מדובר בהחלטה על רקע פוליטי ובאה בהמשך לכך שגם

עורכת תוכנית הרדיו של נויבך ברשת ב' "סדר יום", מירית הושמנד, זומנה לשימוע לפני פיטורים.

 

"טרם יבשה הדיו מההחלטה לפטר את עורכת התוכנית 'סדר יום' ועתה גם מגישת התוכנית נענשה", אמר ח"כ נחמן שי (קדימה) בהתייחסו לדברים. "נכון שהפיטורים הם מתוכנית הטלוויזיה, אבל כל מי שעיניים לראשו מבין את הרמז: התוכנית 'סדר יום' נקראה לסדר. נסתיימה הנשכנות, החדות והעירנות של תוכנית הדגל של קול ישראל".

 

ברשות השידור טוענים בתגובה כי מדובר בהחלטה מקצועית בלבד: "מנהליה של קרן נויבך בטלוויזיה התנגדו לכך שהיא תגיש את התוכנית 'מבט שני' במסגרת העונה החדשה בטענה כי היא אינה 'עוברת מסך' והצבתה בזמנו בשידור נכפתה עליהם על ידי המנכ"ל הקודם".

 

עוד הוסיפו ברשות כי "נויבך התייצבה לשידור סמוך לשעת השידור ולא גילתה מעורבות והתעניינות בתכנים המשודרים בתוכנית".

 

בתוך כך, ביום ראשון הקרוב ידון בית הדין האזורי לענייני עבודה בירושלים בצו מניעה שהגישה אגודת העיתונאים בירושלים במטרה למנוע את פיטוריהם של 29 כתבים שעובדים ברשות עם ותק של פחות משלוש שנים. אותם עיתונאים הונחו על ידי אגודת העיתונאים שלא להתייצב לשימועים שנקבעו להם עד החלטה של בית המשפט. מחר בשעה 13:00 יכנסו העובדים אסיפת מחאה במטרה לגבש את צעדי המחאה הבאים בעניין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x