סגור
בורסה בורסת תל אביב 4
בורסת תל אביב (צילום: בלומברג)

נעילה חיובית בבורסת ת"א; מניית חנן מור נפלה ב-12.6%

ת"א 35 עלה ב-0.8%, הבנקים התחזקו ב-1.4%; בכלכליסט נחשף כי רשות ני"ע פתחה בבדיקת חשד לעבירות פליליות על חוק ני"ע בחנן מור; כמו כן בנק לאומי לא מחכה להסכמות בין נושי שדה דב ומגיש לבדו את הבקשה לכינוס נכסים בפרויקט; ויקטורי עלתה ב-5.7% אחרי הדוחות

דיווח שוטף מהבורסה בת"א ברגע למלחמה בדרום: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים

17:25 - נעילה חיובית בבורסה: מדד ת"א 35 עלה ב-0.8%, ת"א 125 התחזק ב-0.6% והבנקים טיפסו ב-1.4%.
מניית חנן מור נפלה ב-12.6%. בכלכליסט נחשף כי רשות ני"ע פתחה בבדיקת חשד לעבירות פליליות על חוק ני"ע בחנן מור. כמו כן בנק לאומי לא מחכה להסכמות בין נושי שדה דב ומגיש לבדו את הבקשה לכינוס נכסים בפרויקט.
אחרי הדוחות - ויקטורי עלתה ב-5.7%, פנינסולה טיפסה 5.6%.
15:50 - ויקטורי – המלחמה הובילה לזינוק של 20% במכירות אוקטובר. רשת המזון צופה עלייה של 5%-10% במכירות הרבעון הרביעי הנוכחי. המכירות ברבעון השלישי עלו ב-4%, הרווח הנקי זינק ב-19.5% ל-16.1 מיליון שקל.
ברקע, שיפור הרווח הגולמי והתפעולי, לצד הכנסות מימון של מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון של 1.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. מניית ויקטורי קופצת ב-5.3%.
12:55 - עולות ויורדות במדדים המובילים: שיכון ובינוי מטפסת ב-4% בראש ת"א 35, ICL נחתכת ב-2.4% בתחתית, מימון ישיר מתחזקת ב-3.5% בראש ת"א 90, אלוני חץ נסוגה ב-1.2% בתחתית המדד.
11:10 - מחזיקי האג"ח של חנן מור פועלים למימוש שעבודים. אחרי שחברת הנדל"ן פנתה לבית המשפט בבקשה לעיכוב הליכים בשל חוב של 2.7 מיליארד שקל, מחזיקי חמש סדרות האג"ח של חנן מור מתארגנים וממנים נציגויות.
10:00 - עליות קלות בפתיחת המסחר: מדד ת"א 35 מטפס ב-0.3% כמו גם ת"א 125, הבנקים מתחזקים ב-0.6%. מניית חנן מור תנודתית בפתיחה - רשות ני"ע פתחה בבדיקת חשד לעבירות פליליות על חוק ניירות ערך בקבוצת חנן מור, כך נחשף בכלכליסט. אחרי הדוחות - פנינסולה מזנקת ב-9.2%.
8:00 - מאבק בשתי חזיתות: רשות ניירות ערך פתחה בבדיקת חשד לעבירות פליליות על חוק ניירות ערך בקבוצת חנן מור, כאשר במקביל חנן מור העביר אתמול את מסע ההישרדות שלו לבית המשפט. בין היתר בודקת הרשות חשד כי מור לא דיווח כנדרש למשקיעים על כך שבנק לאומי העמיד כבר לפני חצי שנה אשראי שנתן למור לפירעון.
7:30 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של השבוע ברקע הנעילה החיובית שנרשמה אמש בניו יורק.
המשקיעים ימשיכו לעקוב היום אחר פרסומי הדוחות הכספיים לרבעון השלישי, וכן ההתפתחויות בזירה הביטחונית.
דובר צה"ל מסר כי כלי טיס של צה"ל תקפו ביממה האחרונה כ-250 מטרות של חמאס ברצועת עזה. בין המטרות - עשרות מחבלים, משגרי טילים ותשתיות טרור שונות.
חופת האש של אוגדת עזה הכווינה במהלך הלילה מסוק קרב שהשמיד עמדה לשיגור רקטות שממנה שוגרו אמש רקטות לאזור גוש דן. העמדה הוצבה בסמוך לאזור מגורים של אוכלוסייה אזרחית.
לוחמי צוות קרב של חטיבת הראל איתרו בבית מחבל נוחבה ברצועה מצבור אמצעי לחימה, וצוות קרב חטיבתי של חטיבה 14 איתר טיל נ"ט שהוסתר מתחת למיטת תינוק.
מנהיג חמאס איסמעיל הנייה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ארגונו "קרוב להגיע להסכם הפסקת אש". לדבריו, "חמאס מסר את תשובתו לקטארים". לא נמסרו פרטים נוספים בדיווח של רויטרס.
צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שני לוחמי צה"ל שנפלו בקרבות ברצועת עזה: סרן (במיל׳) ארנון משה אברהם בנבנסטי וספי, בן 26 מיסוד המעלה, קצין לוחם בסיירת גבעתי חטיבת גבעתי; וסמ"ר איליה סנקין, בן 20 מנוף הגליל, לוחם בגדוד רותם חטיבת גבעתי.
מדד דאו ג'ונס עלה אתמול ב-0.6%, נאסד"ק קפץ ב-1.2%, מדד S&P 500 התחזק ב-0.8% ויצא מטריטוריית התיקון - מצב שמוגדר כאשר המדד יורד ביותר מ-10% מהשיא האחרון שלו.
העליות בוול סטריט התחזקו בשלב מאוחר יותר של היום, אחרי הנעילה בתל אביב - המדדים המובילים בבורסה המקומית סיימו את היום בעליות של יותר מ-1%, במקביל למגמה חיובית מתונה הרבה יותר שנרשמה באותה השעה בשוקי ארה"ב.
מדד הדגל ת"א 35 טיפס היום ב-1.4%, ת"א 125 עלה ב-1.2%, ת"א בנקים הוסיף 1.1% ות"א נפט וגז התחזק ב-1.7%.
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' הודיעו אתמול שסיכמו על הארכת כהונתו של נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, לקדנציה נוספת. בנק ישראל הודיע בתגובה כי ירון קיבל את הבקשה. ההחלטה תובא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה.
אחרי הדוחות - אלוני חץ התחזקה ב-4.7%, נובולוג צנחה ב-12.7%, עלבד טיפסה ב-3.8%, אברא מחקה 6.1%.