סגור
חנן מור על רקע שדה דב
חנן מור על רקע שדה דב (צילומים: אוראל כהן, יובל חן)

מחזיקי האג"ח של חנן מור פועלים למימוש שעבודים

אחרי שחברת הנדל"ן פנתה לבית המשפט בבקשה לעיכוב הליכים בשל חוב של 2.7 מיליארד שקל, מחזיקי חמש סדרות האג"ח של חנן מור מתארגנים וממנים נציגויות

מחזיקי האג״ח של חנן מור מתארגנים, ממנים נציגויות ופועלים להעמדת החוב של חברת הנדל"ן לפירעון מיידי וכן למימוש שעבודים.
לחנן מור חוב של 620 מיליון שקל לחמש סדרות אג"ח. מחזיקי סדרות ט' וט"ו שהחוב אליהן מגובה בשעבוד על נדל"ן מניב ימנו נציגות משותפת, ואילו מחזיקי סדרה י"ב, שלה שעבודים על נדל"ן למגורים, ימנו נציגות עם סדרות י"ג וי"ד שלהן אין שיעבודים ממשיים.
הצעד של המחזיקים מגיע בעיקר כדי לשמור על הזכויות שלהם מול הבנקים, ולאחר שהחברה פנתה אתמול לבית המשפט בבקשה לעיכוב הליכים בשל חובות של 2.7 מיליארד שקל, שכולל חוב של 1.3 מיליארד שקל בגין הפרוייקט בשדה דב.
חנן מור עצמו הודיע לחברי הקונסורציום של המלווים בפרוייקט שדה דב, כי מאחר שלא הושגו הסכמות במו"מ מול בנק לאומי (חלק מהקונסורציום), הוא נאלץ להגיש את הבקשה.
מחזיקי סדרות ט' וט"ו עשויות לבקש מימוש השעבוד ולהתנגד לבקשה של חנן מור למפעילי ההליכים. הביטחונות של סדרות אלה מבטיחים להם מעמד כמו של הבנקים שגם להם שעבודים על נכסי החברה.
מחזיקי הסדרות האחרות עשויים לתמוך בבקשת החברה כדי שלא תפורק מנכסיה וישאר להם סיכוי לגבות את חובם. עם זאת, הם עשויים לדרוש גיוס הון מיידי של החברה.