סגור

השקל איבד את העליות: הדולר נסחר בכמעט 3.78 שקלים

הדולר נחלש מוקדם יותר מתחת ל-3.76 שקלים, אך ההסלמה בצפון שינתה את המגמה; היורו אף הוא מתחזק לסביבות 4.035 שקלים אחרי שירד מתחת ל-4.02 שקלים; במהלך חופשת החג איבד הדולר גובה מול היורו ומול הפאונד

שינוי מגמה בדולר בשוק המט"ח המקומי, שחוזר לפעילות לאחר חופשה ממושכת - יום המסחר האחרון היה בשישי, 19 באפריל, שכן בראשון לא פורסמו יציגים כמקובל וכך גם בימי החג שני-ושלישי.
הדולר עולה לכמעט 3.78 שקלים, נסחר מוקדם יותר מתחת ל-3.76 שקלים. היורו ירד מוקדם יותר מתחת ל-4.02 שקלים ועתה מתחזק בחזרה לסביבות 4.035 שקלים. ההסלמה הצפון שינתה את המגמה, כמו בבורסת ת"א.
בשווקים העולמיים: היורו ללא תנועה מהותית, על 1.069 דולר; ביפן - הדולר עם תנועה קלה, נסחר ב-154.92 דולר.
בשוק המט"ח האמריקאי ממתינים בעיקר למדד ההוצאה לצריכה פרטית שיתפרסם ביום שישי - אחד הנתונים החשובים לקביעת המדיניות המוניטרית של הפד, שכן הוא משקף היטב את רמת האינפלציה בארה"ב.
לפי התחזיות מדד ההוצעה לצריכה פרטית של חודש מרץ יעמוד על 2.6% בקצב שנתי, לצד עלייה חודשית של 0.3%. זאת לעומת עלייה שנתית של 2.5% ועלייה חודשית של 0.3% בחודש פברואר.
אתמול התנהל מסחר רגוע בשוק המט"ח העולמי, לאחר שביום שני נרשמה נסיגה חזקה בדולר, בעיקר באירופה, והדולר אינדקס נחלש ב-0.4%. באירופה, הדולר ירד בשני ב-0.5% מול היורו לאחר שפורסמו באירופה נתון חזקה על הפעילות העסקית (צמחה בקצב המהיר מזה כמעט שנה).
במקביל, הדולר איבד בשני 0.8% מול הפאונד, לאחר שבבריטניה דווח גם כן על צמיחה חזקה בפעילות העסקית, ולאחר שהכלכלן הראשי בבנק המרכזי האנגלי הו פיל (Huw Pill) אמר כי יידרש עוד זמן ניכר עד שהבנק יוכל להוריד ריבית.