סגור

בלעדי
בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד כלל: "התעלמה מהצעת אלרוב"

התובע טוען שדחיית הצעת אלרוב להשקיע בכלל ביטוח לפי שווי גבוה מהשווי בהנפקה הסבה לכלל נזק של 34 מיליון שקל; אלרוב, שבשליטת אלפרד אקירוב, השתתפה בהנפקה, ובמקביל היא מקווה לקבל היתר שליטה בכלל

בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד כלל ביטוח וחברי הדירקטוריון שלה הוגשה אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשל הנפקת המניות בהיקף 593 מיליון שקל שביצעה כלל בסוף השבוע.
התובע, המיוצג על ידי עורכי הדין עמית מנור ויוקי שמש, טוען כי דחיית ההצעה שהגישה אלרוב נדל"ן להשקיע בכלל ביטוח בשווי גבוה יותר מזה שבהנפקה הסבה לכלל ביטוח ולבעלי המניות שלה נזק של 34 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
אלפרד אקירוב
אלפרד אקירוב
אלפרד אקירוב
(יונתן בלום)
"המשיבים התעלמו לא רק מהצעת אלרוב, ככל הנראה בשל הסכסוך בין כלל לבין אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב", נטען בתביעה, "אלא גם מחוות דעת מומחה בינלאומי בתחום התאגידי שגם אותה שלחה אלרוב, ולפיה נושאי המשרה מפרים את חובת הזהירות וחובת האמונים שלהם כלפי החברה". עוד נכתב בתביעה כי הדירקטורים בכלל "גרמו לחברה לדחות את הצעת אלרוב, והניעו אותה לבצע את ההנפקה בחיפזון".
עוד נטען כי "נושאי המשרה הפרו את חובת הזהירות (בפזיזות ו/או בכוונה) אותה הם חבים כלפי החברה, וכן הפרו את חובת האמונים אותה הם חבים כלפי החברה, תוך שהם שקלו שיקולים זרים בעת קבלת ההחלטה אודות דחיית הצעת אלרוב וקיום ההנפקה".
אלרוב החזיקה לפני ההנפקה ב-15% ממניות כלל. כדי לשמור על חלקה בחברה, ולא לדלל אותה עם גיוס המניות החדש, היא נדרשה להשקיע כ-75 מיליון שקל.
ההנפקה היוותה בעיה עבור אקירוב, שמעוניין להגדיל את אחזקותיו בכלל ולהשתלט על החברה.
בתחילת דצמבר האחרון הגיש דירקטוריון אלרוב נדל"ן בקשה לרשות ההון לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח, כך שירכוש 15% נוספים מכלל החזקות ויגיע לנתח של 30% מהחברה. האישור טרם התקבל.
ההנפקה, שהיתה מדללת את אחזקות אלרוב בחברה, הופכת את האפשרות שירכוש את השליטה בכלל החזקות לקשה יותר, או לכל הפחות ליקרה יותר.