סגור

ביג-טק 50 מתכוננת להשקעות ביוניקורנים חדשים: גייסה 30 מיליון שקל בהנפקת זכויות

ההנפקה כוללת כתבי אופציות, שככל שימומשו בעתיד יכולים להוסיף לגיוס של 18 מיליון שקל נוספים; המייסדים אריק צ'רניאק וצחי סולטן הזרימו 3.7 מיליון שקל; המנכ״ל יוחאי זייד-רונן: "בפרק זמן של 8 חודשים בלבד מהנפקתה, השלימה ביג טק 50 השקעה ב-15 ענקיות טכנולוגיה"

שותפות המו"פ (מחקר ופיתוח) ביג-טק 50, המבקשת לייצר מדד השקעות בחברות יוניקורן ישראליות בשלב הפרטי שלהן, השלימה הנפקת זכויות שבמסגרתה גייסה 30 מיליון שקל. בעלי השליטה בשותפות – אריק צ'רניאק וצחי סולטן המכהנים כיו"ר השותפות ודירקטור בהתאמה, השתתפו והשקיעו יחדיו 3.7 מיליון שקל. ההנפקה כללה גם הנפקת כתבי אופציות שנלוו ליחידות ההשתתפות.


ביג-טק 50 הנפיקה 5.5 מיליון יחידות השתתפות במחיר של 5.5 שקל ליחידה. בנוסף הנפיקה 1.8 מיליון כתבי אופציה (סדרה 2) במחיר מימוש של 10 שקל לאופציה. מחיר יחידת ההשתתפות של ביג-טק 50 פתח את המסחר הבוקר ב-5.75 שקלים והוא נחלש קלות ויורד ב-0.9%.

1 צפייה בגלריה
טק על הגג 2021 גלריה מימין צחי סולטן ביג טק יוחאי זייד רונן ביג טק 50
טק על הגג 2021 גלריה מימין צחי סולטן ביג טק יוחאי זייד רונן ביג טק 50
מימין צחי סולטן אחד מבעלי השליטה בביג טק, ויוחאי זייד-רונן מנכ"ל החברה
(צילום: אוראל כהן)

התמורה המיידית בגין ההנפקה הסתכמה ב-30 מיליון שקל. ככל שערך יחידות ההשתתפות של ביג-טק 50 יטפס ו"ייכנס לכסף", צפוי לחברה סכום של 18 מיליון שקל כתוצאה מהמימוש של כתבי האופציות.
ביג-טק 50 רכשה עד כה מניות ב-15 ענקיות טכנולוגיה, כשהיו בסבבי גיוסים פרטיים. השותפות מתמחה כאמור בהשקעה ביוניקורנים ישראלים, כשהמשמעות לנוכח ההתמחות החריגה של ישראל בתחומי הטכנולוגיה, שמדובר בחברות הייטק בפרופיל גבוה. עד כה שלושה מהיוניקורנים שבהם השקיעה השותפות הונפקו בוול סטריט. ההנפקות מאפשרות לחברה להמשיך ולהשקיע בחברות נוספות.
חברות המטרה שבהן משקיעה השותפות נבחרות לפי מספר קריטריונים. האחד הוא שווי החברה בעת ההשקעה בה יהיה לפחות 250 מיליון דולר (800 מיליון שקל). השני הוא שהחברה קיימת לפחות 3 שנים. הקריטריון השלישי הוא שבחברה מושקעת לפחות קרן הון סיכון אחת. הקריטריון הרביעי הוא שהחברה מייצרת הכנסות שנתיות חוזרות ARR (Annual recurring revenue) של לפחות 10 מיליון דולר ומציגה צמיחה בשלוש השנים האחרונות.
מנכ״ל ביג-טק 50, יוחאי זייד-רונן: "מימוש הזכויות הגבוה משקף את הבעת האמון של המשקיעים בביג טק 50 ובהנהלתה, ואני מבקש להודות למשקיעים על כך. בפרק זמן של 8 חודשים בלבד מהנפקתה, השלימה ביג טק 50 השקעה ב-15 ענקיות טכנולוגיה ובכך למעשה עשתה שימוש במלוא הסכום שגייסה בהנפקה".