סגור
חברת קריפטו בלוק פיי BlockFi פשטה את הרגל
חברת קריפטו בלוק פיי BlockFi פשטה את הרגל (צילום: גטי)

קריסה נוספת בתעשיית הקריפטו: BlockFi בדרך לפשיטת רגל

החברה, ששווייה הוערך בעבר ב-4.8 מיליארד דולר, הגישה בקשה להגנה מפני נושים שבועות לאחר נפילת בורסת הקריפטו FTX, אליה היא חשופה; היא עצרה את האפשרות למשיכת נכסים, ובבקשתה מציינת כי יש לה חובות עד 10 מיליארד דולר; החברה מספקת פלטפורמת מסחר ושירותי אשראי במטבעות קריפטו

גלי ההדף של קריסת FTX: חברת הקריפטו בלוקפיי (BlockFi) שנמצאת מזה זמן בבעיית נזילות קשה הגישה בקשה להגנה מפני נושים במסגרת צ'אפטר 11 בבימ"ש בניו ג'רזי, כשלושה שבועות לאחר נפילת בורסת הקריפטו FTX.
בבקשה מציינת בלוקפיי כי יש לה מעל 100 אלף נושים וחובות שנעים בטווח שבין מיליארד ל-10 מיליארד דולר. החברה מספקת בין היתר פלטפורמת מסחר ושירותי אשראי במטבעות קריפטו.
החברה כבר עצרה את האפשרות למשיכת נכסים על ידי הלקוחות ואישרה כי היא חשופה לפלטפורמת FTX של סם בנקמן פריד ולחברת ההשקעות ה"אחות" שלה אלמדה (Alameda Research), גם היא נשלטה בידי בנקמן פרייד.
"אכן יש לנו חשיפה מהותית ל-FTX ולחברות קשורות שלה, כולל חוב של אלמדה כלפינו, נכסים שלנו שמוחזקים על ידי FTX.com ומשיכות מקו האשראי שלנו ב-FTX.US", הודיעה החברה ב-14 בנובמבר, 3 ימים לאחר פשיטת הרגל של FTX.
בסבב הגיוס האחרון שביצעה הוענק לבלוקפיי שווי של 4.8 מיליארד דולר. היא מצטרפת לשורה של ספקיות שירותים בסקטור שנקלעו לסחרור וקרסו בחודשים האחרונים, בעקבות הנפילה המהירה בשווי המטבעות הדיגטליים.
"גל" הקריסות בסקטור נפתח עם נפילת ת'רי ארוז (Three Arrow Capital), כלל בין היתר את צלזיוס, וויאג'ר דיגיטל (Voyager Digital) והגיע לשיאו החודש עם פשיטת הרגל של FTX.
בלוקפיי עצמה נקלעה למשבר כבר בחודש יולי ומי שהעניק לה חבל הצלה אז היתה FTX עצמה, שהאריכה לה קו אשראי קיים בהיקף של 400 מיליון דולר. בורסת הקריפטו של בנקמן פריד אף הציע בשעתו לרכוש את בלוקפיי, אך בסופו של דבר ההצעה לא קודמה.