סגור

האקרים גנבו נכסי קריפטו ב-150 מיליון דולר מפלטפורמת ביטמארט

החברה שהשהתה זמנית את יכולות המשיכה מהפלטפורמה, ציינה: "אנחנו מנהלים כרגע בדיקה אבטחה כוללת ונספק עדכונים עם התקדמות הבדיקה"; חברת המחקר פקשילד טוענת כי בפועל נגנבו נכסים בסכום של כמעט 200 מיליון דולר

עוד גניבת ענק בקריפטו: האקרים גנבו בסוף השבוע מטבעות דיגיטליים בסכום של 150 מיליון דולר מפלטפורמת המסחר בקריפטו BitMart.

"אנחנו מנהלים כרגע בדיקה אבטחה כוללת ונספק עדכונים עם התקדמות הבדיקה. הארנקים שהושפעו ETH ו-BSC מחזיקים באחוז קטן של הנכסים שלהם בביטמארט וכל הארנקים האחרים לא נפגעו", נאמר בהודעה שהוציאה החברה.
במקביל הודיעה ביטמארט כי היא מקפיאה באופן זמני את האפשרות לבצע משיכה מהארנקים הפעילים בפלטפורמה, "עד להודעה חדשה".
חברת ניתוח המידע והאבטחה בבלוקצ'יין PeckShield, שהיתה זו שדיווחה לראשונה בשבת על החדירה לביטמארט, טענה כי ההפסדים גבוהים בהרבה מהסכום שעליו הודיעה הפלטפורמה.


לדברי פקשילד, ההאקרים גנבו מטבעות בסכום של כ-100 מיליון דולר מרשת הבלוקצ'יין של האת'ריום ונכסים בסכום של 96 מיליון דולר מרשת הבלוקצ'יין Binance Smart.
בכל מקרה, בסכום של 150 עד 200 מיליון דולר, מדובר באחת מגניבות הבלוקצ'יין הגדולות ביותר שנרשמו, ודאי מפלטפורמת מסחר במטבעות.


בחודש אוגוסט השנה גנב האקר נכסי קריפטו ביותר 600 מיליון דולר מפלטפורמת ה- DeFi פולי (Poly Networks) – אז הגנב החזיר במפתיע את כל הנכסים לאחר זמן קצר, וטען כי רצה בסך הכול להראות עד כמה פגיעה האבטחה בפלטפורמה. נשמעו גם טענות כי החזיר את הנכסים מכיוון שהבין שיהיה לו קשה לממש אותם.

1 צפייה בגלריה
ביטמארט קריפטו Bitmart
ביטמארט קריפטו Bitmart
(צילום: שאטרסטוק)