סגור

"האווירה היום מטורפת יותר מאשר בימי בועת הדוט.קום"

לדברי צ'רלי מאנגר, סגנו בן ה-97 של וורן באפט בברקשייר האת'וויי, השווקים מוערכים יתר על המידה. הוא הוסיף ש"הלוואי ומטבעות הקריפטו לא היו מומצאים. אני לא יכול לסבול להשתתף בבועות הלא שפויות הללו". על המילניאלז אמר: "הם מאוד משונים. מרוכזים בעצמם ושמאלנים"

צ'רלי מאנגר, סגנו של וורן באפט בחברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי אמר היום (ו') בכנס שהשווקים מוערכים יתר על המידה בחלק מהמקומות וכי האווירה הנוכחית "מטורפת יותר" מאשר בימי בועת הדוט.קום בשלהי שנות ה-90, שהסתיימה בסופו של דבר בפיצוץ.


"אני מחשיב את התקופה הזו למטורפת יותר מאשר תקופת הדוט.קום", אמר מאנגר (97) בכנס סוהן המתקיים בסידני, אוסטרליה, כך על פי דיווח באוסטרליאן פייננשל ריוויו. "צריך לשלם סכומים מכובדים עבור חברות טובות וזה מפחית את ההחזרים העתידיים", הסביר.
מאנגר ציין עוד כי הוא היה מעדיף שמטבעות הקריפטו כלל לא היו קיימים, ושיבח את סין על כך שהיא נוקטת בפעולות לאסור על השימוש בהם. "הלוואי שמעולם לא היו מומצאים", אמר. "ושוב, אני מעריץ את הסינים. אני חושב שהם קיבלו את ההחלטה הנכונה, שהיא פשוט לאסור עליהם. במדינה שלי, בקרב המדינות דוברות האנגלית התקבלה ההחלטה הלא נכונה. אני לא יכול לסבול להשתתף בבועות הלא שפויות הללו, בדרך זו או אחרת".
1 צפייה בגלריה
משמאל וורן באפט וסגנו צ'רלי מאנגר
משמאל וורן באפט וסגנו צ'רלי מאנגר
משמאל: וורן באפט וסגנו צ'רלי מאנגר
(צילום: רויטרס)

בקשר לסין, הוא שיבח את הממשלה גם על השינויים במדיניות שהיא מקדמת על אף חששות המשקיעים מחדלויות פירעון במגזר הנדל"ן והפגיעה במחירי המניות של ענקיות הטכנולוגיה כמו עליבאבא וטנסנט. "הם צודקים שהם מתערבים. מתערבים בבועות ולא מאפשרים להן להתפתח. מהבחינה הזו שהמדינה שלי לא עושה זאת, אנחנו נחותים מסין", אמר. "הם מתנהגים בצורה בוגרת יותר מאיתנו. הם צדקו שפעלו בכזו נחישות נגד שחיתות".
מאנגר התייחס גם לפערי הדורות וכינה את בני דור המילניום "משונים ביותר". "אני לא יודע איך הם באוסטרליה, אך הם מאד משונים. מרוכזים בעצמם ושמאלנים", הגדיר. לעומת זאת, מאנגר שיבח את מנכ"ל טסלה אלון מאסק, שלדבריו הוא מוכשר ואגרסיבי. "לעולם אל תזלזלו באדם שמעריך עצמו יתר על המידה", ייעץ לקהל.