סגור

לקראת עסקה עם פרנקל: נכסים ובניין מממשת גם את הנכסים בלאס וגאס

החברה דיווחה הבוקר על מכירת פרויקט טיבולי ועתודות הקרקע הנלוות בלאס וגאס בתמורה ל-216 מיליון דולר. העסקה מתבצעת שבוע אחרי מכירת מגדל HSBC בניו יורק - שתי המכירות יסייעו לנכסים ובניין להשלים את העסקה לרכישת מניותיו של אהרון פרנקל בגב ים

נכסים ובניין ממשיכה לממש נכסים בדרך לעסקה עם אהרון פרנקל: החברה דיווחה הבוקר על מכירת נכסיה בלאס וגאס בתמורה ל-216 מיליון דולר. עסקה זו מצטרפת לעסקת למכירת מגדל HSBC שנחשפה בכלכליסט בשבוע שעבר.

מימוש הנכסים נועד למלא את קופת נכסים ובניין במזומנים שיסייעו לה לרכוש את מניותיו של פרנקל בגב ים, החברה הבת של נכסים ובניין. לכלכליסט נודע כי המו"מ בין הצדדים נמצא בהילוך גבוה וייתכן שייחתם כבר בשבוע-שבועיים הקרובים.
נכסים ובניין דיווחה הבוקר על סיום הליך תחרותי שקיימה IDB Group USA Investments Inc, חברה המוחזקת על-ידי נכסים ובניין בשיעור של כ-74.18% (IDBG), למימוש נכסי IDBG הכוללים את פרויקט הטיבולי (פרויקט למסחר ומשרדים) שנמצא בשכונת סאמרלין בלאס וגאס, (ועתודות קרקע הסמוכות לפרויקט המיועדות לבניה למגורים). בתום הההליך התקשרה IDBG בהסכם מכר עם חברת 3D Investments LLC למכירת הנכסים האמורים - כאמור בתמורה ל-216 מיליון דולר. הרוכשת היא קבוצת השקעות נדל"ן, המחזיקה נכסי נדל"ן בקליפורניה, נוואדה וברחבי ארצות הברית. מטה החברה ממוקם בלוס אנג'לס.
מנכ"ל דסק"ש ונכסים ובניין דורון כהן מסר: "הצלחנו לבצע את מכירת הטיבולי במחיר ובתנאים שהם מעל הציפיות שהיו לאורך התהליך. מימוש הנכס מהווה אבן דרך משמעותית בפעילותה של נכסים ובניין והוא בא כשבוע לאחר המכירה המוצלחת של מגדל HSBC".
"המכירה מתבצעת לאחר ניהול הליך תחרותי ומו"מ מאומץ עם המתמודדים הסופיים והיא התאפשרה הודות לעבודת מטה של הנהלת החברה ומנהל הפעילות בארה״ב, אלי אלפנט בשיתוף פעולה הדוק של השותף, עורך דין אופיר נאור, נאמן אי די בי. אנחנו שבעי רצון מהמכירה של נכסי IDBG ובראשם פרויקט הטיבולי שנמצא בשכונת סאמרלין היוקרתית בלאס וגאס ומהגידול ביתרות המזומנים של החברה", הוסיף כהן.
1 צפייה בגלריה
דורון כהן
דורון כהן
דורון כהן מנכ"ל דסק"ש ונכסים ובניין
(צילום: עמית שעל)

שטח שלבים א' ו-ב' בפרויקט טיבולי עומד על כ-62,000 מ"ר. עתודות קרקע שנמכרו כוללות זכויות בנייה ל-466 יח"ד. לצורך ביצוע המכירה, התקשרה נכסים ובניין עם Cushman & Wakefield, יועץ השקעות נדל"ן גלובלי, אשר ריכז את הליך שיווק נכסי IDBG. מועד השלמת העסקה יחול 60 ימים מתום תקופת בדיקת הנאותות של 30 יום.
כיוון ש-25.82% ממניותיה של IDBG מוחזקות על-ידי אי די בי חברה לפתוח, חברה שמוחזקת על-ידי נאמן שמונה על-ידי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, כפופה התקשרות IDBG בהסכם המכר גם לאישורו של בית המשפט - ללא האישור יבוטל הסכם המכר.
אם אכן תושלם העסקה, צפוי ל-IDBG תזרים מזומנים נטו של כ- 87 מיליון דולר (חלק החברה: כ-65 מיליון דולר). זאת, לאחר פירעון ההלוואה מבנק אמריקאי, פירעון ההלוואה המוסדית ועלויות מכירה אחרות.
יתרת ההשקעה של נכסים ובניין ב-IDBG הרשומה בספרי החברה ב-30 בספטמבר 2021 עומדת על 163 מיליון שקל, ובהתחשב בעלויות העסקה, היא צפויה לרשום רווח ממימוש נכסי IDBG בסכום של כ-60 מיליון שקל. ברבעון הרביעי של שנת 2021 צפויה החברה לזקוף הפסד של כ-45 מיליון שקל המתייחס לירידת ערכה של הלוואה שהעניקה החברה ל-IDBG והתאמתה לשוויה ההוגן לתום השנה. במועד השלמת העסקה צפויה החברה לזקוף לספריה רווח בסך של כ-105 מיליון ש"ח המשקף את ההפרש בין התקבול נטו הצפוי להתקבל מ-IDBG לבין ערכה בספרי החברה של ההשקעה ב-IDBG.
הרוכשת, 3D Investments LLC היא קבוצת השקעות נדל"ן, המחזיקה נכסי נדל"ן בקליפורניה, נוואדה וברחבי ארצות הברית. מטה החברה ממוקם בלוס אנג'לס.