סגור

בלעדי
הסכם ביניים בגב ים: נכסים ובנין תמנה דירקטור אחד

לכלכליסט נודע כי במסגרת התקדמות המו"מ תמנה נכסים ובניין דירקטור בגב ים; האסיפה הכללית שהייתה אמורה להכריע לגבי מינוי שלושה דירקטורים נדחתה

התקדמות במגעים לעסקה בין נכסים ובניין לאהרון פרנקל: האסיפה הכללית של גב ים, שאמורה הייתה לבחור שלושה דירקטורים לבקשת נכסים ובנין לא תתקיים כפי שתוכנן.
זאת בשל התקדמות שחלה בין הצדדים במו"מ לרכישת מניותיו של פרנקל בגב ים. לכלכליסט נודע כי במסגרת ההתקדמות, תוכל נכסים ובנין למנות דירקטור אחד בשבוע הבא בגב ים.
לאחרונה אקוויטי פייננס, שבבעלות פרנקל, מימשה את האופציה ליתרת המניות שרכשה מחברת הביטוח מגדל לפני שנה בנובמבר 2020.
פרנקל עלה מאחזקה של 32.7% ממניות גב ים לאחזקה של 37.2% מהמניות, אותן הוא צפוי למכור במסגרת המו"מ לנכסים ובניין תמורת יותר מ-3.2 מיליארד שקל.
המו"מ נמצא בשלבים מתקדמים ופערי המחיר הצטמצמו אבל עדיין קיימים פערים מסוימים בין הרוכש למוכרת, שבעלי המניות העיקריים שלה הם האחים זלקינד, צחי נחמיאס ורמי לוי.
בשוק ההון מעריכים כי בסופו של דבר נכסים ובניין תרכוש את מניותיו של פרנקל בגב ים ותהפוך לבעלת שליטה. עם זאת פרנקל פועל בעצמו באמצעים שונים לנסות לרכוש את חלקה של נכסים ובניין.
בכירים בגב ים אמרו לאחרונה לכלכליסט: "ברור שככה אי אפשר להמשיך. קרב השליטה הזה בין נכסים ובניין לפרנקל גורם נזקים לגב ים ופוגע בביצועים שלה. גב ים היא חברה מצוינת שצריכה שקט כדי לעבוד ולהתפתח. הרעש שקרב השליטה מייצר בחודשים האחרונים מפריע לחברה לעבוד".
1 צפייה בגלריה
אהרון פרנקל 1
אהרון פרנקל 1
אהרון פרנקל
(צילום: ויקיפדיה)