סגור

הבנק הבריטי HSBC הרוויח 3.5 מיליארד דולר ב-3 חודשים

הבנק שמתמקד בעיקר באסיה כמעט שהכפיל את שורת הרווח הרבעונית - האנליסטים ציפו לרווח של 2.2 מיליארד דולר; במקביל לפרסום הדוח הודיע HSBC על יציאה לתוכנית רכישה עצמית חדשה של 2 מיליארד דולר

קבוצת הבנקאות הגדולה באירופה HSBC מסכמת רבעון שלישי עם עלייה חדה בשורת הרווח ויוצאת לתוכנית רכישות חדשה. לתוצאות הבנק הבריטי, שמוקד עסקיו באסיה, תרם בין היתר הצמצום חד בהפרשות שביצע להלוואות מסוכנות בימי השיא של משבר הקורונה, בשנה שעברה.


בסיכום הרבעון השלישי עמד הרווח הנקי של HSBC על 3.54 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.36 מיליארד דולר ברבעון המקביל. האנליסטים ציפו לשורת רווח קטנה משמעותית, של 2.2 מיליארד דולר.
סכום ההפרשות לחובות מסוכנים, שעמד ברבעון השלישי בשנה שעברה על 785 מיליון דולר, צומצם ב-659 מיליון דולר. תמונה זו חוזרת על עצמה במרבית הבנקים באירופה, שביצעו בהוראת הרגולטורים הפרשות ענק בשנה שעברה. ולאחר שהכלכלה חזרה והתאוששה והתברר שמרבית המלווים עומדים בפירעונות, "החזירו" הבנקים לקופה את ההפרשה העודפת.
הרווח הרבעוני לפני מס של HSBC קפץ ב-75.8% ל-5.4 מיליארד דולר, בשעה שהתחזיות בשוק עמדו על 3.77 מיליארד דולר (עלייה של 22%). ההכנסות עלו ב-0.7%% ל-12.01 מיליארד דולר – במקרה זה מתחת לתחזיות, שעמדו על 12.3 מיליארד דולר.
הבנק נמנע מלהודיע על חלוקת דיבידנד אך כן ציין כי בכוונתו לפתוח בקרוב תוכנית רכישה עצמית חדשה של עד 2 מיליארד דולר.

1 צפייה בגלריה
כספומט HSBC לונדון
כספומט HSBC לונדון
כספומט HSBC לונדון
(צילום: EPA)

"על אף העובדה שאנו עדיין נוקטים בזהירות לגבי סביבת הסיכונים החיצונית, אנו מאמינים שרמות השפל שנרשמו ברבעונים האחרונים נמצאים מאחורינו", אמר מנכ"ל HSBC נואל קווין.
הבנק מחדד בשנה האחרונה את המיקוד שלו בשווקים האסייתיים הרווחיים, ובמסגרת זו אף הסכים למכור את עסקי הבנקאות הקמעונאית שלו בצרפת וארה"ב.
הרווח לפני מס שרשם HSBC בהונג קונג עמד ברבעון השלישי על 1.77 מיליארד דולר, ירידה של 6.5% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה קודמת. הרווח לפני מס מהפעילות בסין עלה ב-4.5% ל-749 מיליון דולר. עסקי הבנק בבריטניה יותר מהכפילו את הכנסתם לעומת שנה שעברה, והגיעו ל-1.49 מיליארד דולר.