סגור

אהרון פרנקל הוא שותף סמוי של ממשלת אבו דאבי בעסקת מאגר תמר

לפני חודשיים רכשה מובאדלה, חברת ההשקעות של ממשלת אבו דאבי 22% ממאגר הגז מידי דלק קידוחים, שצריכה למכור עד סוף השנה את כל אחזקותיה במאגר; דוחות תמר פטרוליום חושפים כי איש העסקים פרנקל מעורב בעסקה ורשאי לרכוש מחצית מאחזקות מובאדלה

מידע דרמטי נחשף בדוחות תמר פטרוליום : איש העסקים אהרון פרנקל מחזיק באופציה לרכישת 11% ממאגר הגז תמר. האופציה היא מול חברת ההשקעות של ממשלת אבו דאבי, מובאדלה.
מובאדלה חתמה בספטמבר האחרון על רכישת 22% ממניות תמר מידי דלק קידוחים שבשליטת יצחק תשובה, תמורת 1.1 מיליארד דולר.
המכירה התבצעה בהתאם למתווה הגז, שאושר על ידי הממשלה, הכנסת ובג"ץ, שבמסגרתו התחייבה דלק קידוחים למכור את כל זכויותיה במאגר תמר עד לסוף שנת 2021.
2 צפייה בגלריה
אהרון פרנקל 1
אהרון פרנקל 1
אהרון פרנקל
(צילום: ויקיפדיה)
השלמת העסקה מצויה בשלבי האישורים הרגולטוריים ומותנית בין היתר באישור הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה. האופציה של פרנקל היא למשך שישה חודשים ממועד השלמת העסקה.
עד כה לא היה ידוע שפרנקל מעורב בעסקה, ולמעשה רשאי בהסכם האופציה לרכוש מחצית מאחזקות מובאדלה לאחר ההסכם. מימוש האופציה ישאיר את מובאדלה עם 11%.
פרנקל מעורב בימים אלה בעימות מול נכסים ובניין ובעלי המניות הגדולים שלה, האחים זלקינד, צחי נחמיאס ורמי לוי, על השליטה בחברת הנדל"ן המניב גב ים. נכסים ובניין מנהלת מולו מו"מ מתקדם לרכוש את מניותיו בעסקת ענק של 3-2.5 מיליארד שקל שיעניקו לו רווח של לפחות 800 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
גז ה טבעי מ קידוח מאגר תמר
גז ה טבעי מ קידוח מאגר תמר
מאגר הגז תמר
(צילום: אלבטרוס)