סגור
דודו זבידה  מנכל קבוצת מבנה
דודו זבידה (צילום: תומר לוי)

בלעדי
הנושים של חנן מור בדרך להסכמות: זבידה יהפוך לאיש החזק בחברה

דיסקונט, לאומי, הפניקס ומיטב צפויים להסכים לכך שדודו זבידה יהיה מנהל העסקים הראשי של קבוצת חנן מור עם זכויות החתימה, במקביל לעיכוב הליכים ל-30 יום בהם יגבש זבידה הסדר חוב כולל; מסתמן: מור יחזיק ב-11% בלבד מהחברה

המו"מ הקדחתני בין הנושים של חנן מור בשדה דב בימים האחרונים מניב פירות. לכלכליסט נודע כי דיסקונט, לאומי, הפניקס ומיטב קרובים לסיכום שיאחד את החזית ביניהם לאחר שהיו מפולגים בהליך.
על פי ההסכם המסתמן בין הגופים, דודו זבידה, אשר הוצע לניהול פרויקט שדה דב של חנן מור מטעם הפניקס, יקבל את המושכות לניהול הקבוצה ובכך ייהפך לאיש החזק בחנן מור.
אם המו"מ בין הצדדים יושלם הלילה, הרי שמחר הם יודיעו לבית המשפט כי זבידה מתמנה למנהל העסקים הראשי של קבוצת מור כולה ויהיה בעל זכות חתימה מכריעה בכל הקבוצה.
נושי שדה דב יסכימו לעיכוב הליכים למשך חודש. בזמן הזה זבידה יגבש הסדר בין כל הנושים של הקבוצה. מי שהוביל את המו"מ בין הצדדים הוא בא כוחה של הפניקס, גיא גיסין.
להסדר הזה אמור להסכים גם חנן מור משום שהוא צריך להסכים שבקשת עיכוב ההליכים תהיה לחודש בלבד. סביר להניח שמור יסכים לאור החזית האחידה בין הגופים השונים אליה הוביל גיסין, שגם הסביר לבא כוחו של חנן מור, עו"ד צורי לביא, שהקונסורציום מאוחד בדעה שזבידה הוא שצריך להיות הסמכות העליונה בחברה.
זבידה צפוי להגיע להסדר עם כל הגופים, אשר יכלול חלוקת מניות לנושים כנגד ויתור על תשלומי הריבית בפרויקטים על מנת שלא להקריס את הקבוצה. עם זאת נראה שהאחזקה תהיה באמצעות נאמן כדי שהגופים הפיננסיים לא יחזיקו ישירות במניות. ההנחה היא כי פיזור המניות יוביל את מור לאבד שליטה בחברה ומסתמן שיחזיק 11% בלבד בחברה.