סגור

אלקטרה נדל"ן: הרווח הנקי זינק ב-522% ברבעון

דמי ההצלחה מהקרנות הקפיצו את הרווח הנקי לשיא של 253 מיליון שקל, ההכנסות ניתרו ב-481%; ברבעון האחרון רכשה אלקטרה נכס ראשון באנגליה - בניין משרדים בלונדון

הרווח הנקי של אלקטרה נדל"ן ברבעון הראשון הסתכם בכ-253.2 מיליון שקל, זינוק של 522% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו היום.

הכנסות החברה ניתרו ב-481% לכ-364.6 מיליון שקל - בעיקר עקב עלייה חדה בהכנסות מדמי הצלחה (Promote) לכ-262 מיליון שקל; נתון זה מבטא את חלקה של החברה כשותף מנהל (GP) בשינוי בשווי מקבצי הדיור ששוערכו או מומשו במהלך התקופה - וזאת רק לאחר החזר תשואה מינימלית לשותפים המוגבלים עבור השקעתם בנכס ששוערך.
אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו, עוסקת בהקמה וניהול קרנות השקעה פרטיות. החברה מנהלת כיום חמש פלטפורמות השקעה: מקבצי דיור, שבהם כ-30 אלף יחידות דיור (ארבע קרנות); חוב למקבצי דיור, 46 עסקאות חוב (שתי קרנות); בתים פרטיים להשקעה, 2,200 בתים צמודי קרקע (11 שותפויות); ריט מלונאות, ארבעה מלונות, וקרן משרדים בבריטניה - בניין משרדים בלונדון. נכון למועד פרסום הדו"ח השנתי לשנת 2021, שווי הנדל"ן עומד על כ-7.4 מיליארד דולר. הון המשקיעים המנוהל הסתכם בכ-3.8 מיליארד דולר.

1 צפייה בגלריה
נכס אלקטרה נדל"ן מקבצי דיור טמפה פלורידה
נכס אלקטרה נדל"ן מקבצי דיור טמפה פלורידה
נכס של החברה בפלורידה
(צילום: אתר החברה)
מאז תחילת 2022 השלימה אלקטרה נדל"ן כמה מהלכים במסגרת הקרנות החדשות והוותיקות. קרן החוב השנייה למימון מקבצי דיור ביצעה סגירה ראשונה באפריל 2022, והיא עומדת כעת על כ-215 מיליון דולר. הקרן ביצעה עד כה שתי עסקאות בהיקף של 1,339 יח"ד.
בפעילות המלונאות של החברה, המוחזקת באמצעות ריט המלונות בארצות הברית, הגיעה החברה בתוך 11 חודשים ליעד הגיוס של 700 מיליון דולר, והיא מחזיקה כיום בארבעה בתי מלון עם 767 חדרים בניו יורק, בוושינגטון, בווסט פאלם ביץ' ובמיאמי בעלות כוללת של כ-299 מיליון דולר. כמו כן חתמה הקרן על הסכם רכישה מחייב לבית מלון נוסף בוושינגטון. במקביל החברה נמצאת בהליכי הקמה של שתי קרנות השקעה נוספות בהיקפים משמעותיים: קרן רביעית להשקעה במקבצי דיור בארצות הברית עם יעד גיוס של מיליארד דולר, שבו היא נמצאת בתהליך מתקדם מול מספר משקיעים, לרבות גופים מוסדיים להתחייבויות של כ-725 מיליון דולר, ובחודש אפריל 2022 רכשה הקרן מקבץ דיור בטקסס בתמורה ל- 55.6 מיליון דולר.
לקרן הראשונה של אלקטרה נדל"ן להשקעה בתחום המשרדים בבריטניה הוצב יעד גיוס של כ-200 מיליון ליש"ט. במסגרת קידום הקמת הקרן התקשרה החברה עם שותף מקומי, ובמרץ 2022 דיווחה על רכישה של בניין משרדים במרכז לונדון תמורת כ-17.5 מיליון ליש"ט.