סגור

הביקוש לשבבי האודיו של DSPG הוביל אותה למכירות שיא

החברה מהרצליה עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח הנקי למניה של האנליסטים; המנכ"ל: "התפרצות נגיף הקורונה יצרה ביקושי שיא לפתרונות וטכנולוגיות שנשענים על מוצרים מבוססי קול"

יצרנית השבבים די.אס.פי.ג'י (DSPG) מהרצליה, שמניותיה נסחרות בנאסד"ק, עקפה את תחזיות האנליסטים לרבעון השני.
החברה רשמה הכנסות שיא של 35.8 מיליון דולר ורווח מתואם של 12 סנט למניה. זאת לעומת צפי האנליסטים להכנסות של הציגה רווח של 12 סנט, מול תחזית האנליסטים בשוק להכנסות בגובה 35 מיליון דולר ורווח של 8 סנט למניה.
בחברה ציינו כי הרווחים שנרשמו ברבעון האחרון הגיעו בעיקר בזכות הביקוש הגדל למוצרים מבוססי קול בתחום ה-IoAT - האינטרנט של הדברים הקוליים. 70% מהמכירות של די.אס.פי.ג'י ברבעון היו לתחום ה-IoAT, צמיחה של 35% ביחס לרבעון השני אשתקד.
1 צפייה בגלריה
שבב מחשב צ'יפ סיליקון
שבב מחשב צ'יפ סיליקון
שבב מחשב
(צילום: שאטרסטוק)
במאי האחרון הגיעה מניית די.אס.פי.ג'י לשיא של 14 שנה, ברקע התקווה כי המעבר לעבודה מהבית יזניק את הביקושים לשבבי הזיהוי הקולי שמפתחת החברה, אך מאז נחלשה. שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 389 מיליון דולר.
עופר אליקים, מנכ"ל די.אס.פי.ג'י מציין כי בחברה "מצפים להמשך המומנטום החיובי גם ברבעון השלישי. למרות בעיות בשרשרת האספקה העולמית, הצלחנו להגיע לרבעון שיא בכל החזיתות ולעלות מעל התחזיות הפנימיות של החברה.
"המציאות החדשה שהתהוותה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה יצרה ביקושי שיא לפתרונות וטכנולוגיות שנשענים על מוצרים מבוססי קול והפעלה קולית הנמצאים בליבת הפעילות שלנו. מגוון הטכנולוגיות והפתרונות הרחבים שיצרנו ממצב אותנו בחזית השוק ומאפשר לנו למנף יכולות אלו".