סגור

טאואר עקפה את התחזיות עם הכנסות שיא של 362 מיליון דולר

יצרנית השבבים, שנסחרת בת"א ובניו יורק, נהנית מהעלייה בביקוש בשל המחסור העולמי - רשמה הצלחה ברבעון השני גם בשורת הרווח הנקי עם קפיצה של 62%; החברה אף צופה כי תרשום הכנסות של 385 מיליון דולר ברבעון השלישי, מעל התחזית הקודמת שלה

יצרנית השבבים ממגדל העמק טאואר סמיקונדקטור רשמה הכנסות שיא ברבעון השני של 2021, והיא צופה המשך מגמה של הגידול בהכנסות גם ברבעון השלישי של השנה.


טאואר עקפה את ממוצע תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות, ובנוסף עקפה את התחזיות בשורת הרווח הנקי. מניית החברה עולה ביותר מ-3% במסחר בבורסת תל אביב ועולה גם במסחר המוקדם בוול סטריט.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר
מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר
מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר
(צילום: ערן יופי כהן)

טאואר צופה כי תרשום הכנסות של 385 מיליון דולר ברבעון השלישי (הנוכחי), עם טווח תחזית של 5% כלפי מעלה או מטה. מדובר בעלייה של 20 מיליון שקל ביחס לתחזית ההכנסות הקודמת של החברה. אמצע טווח התחזית החדשה מהווה צמיחה כוללת של 24% בהכנסות (לעומת הרבעון המקביל) וצמיחה אורגנית של 38% בהכנסות לעומת הרבעון השלישי של 2020.
החברה רשמה ברבעון השני הכנסות של 362 מיליון דולר, עלייה של 17% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בצמיחה האורגניות של החברה נרשמה עלייה חדה יותר של 26%. המכירות האורגניות מוגדרות כמכירות לכל לקוחות החברה (בנטרול מכירות לנובוטון יפן, לשעבר פנסוניק סמיקונדקטור, ובנטרול מכירות מהמפעל שבסן אנטוניו, איתם קיימים לחברה הסכמי ייצור ארוכי טווח).
טאואר נהנתה מהעלייה בביקושים לשבבים בעולם, והעלייה במכירות תורגמה לזינוק של 54% ברווח התפעולי ברבעון השני שהסתכם ב-34 מיליון דולר ביחס למקבילו אשתקד.
החברה נהנת מעלייה חדה בביקושים לשבבים במספר סקטורים שבהם היא פעילה, לרבות תחום ההדמיה (Imaging), ושבבים למסדי נתונים אליהן הביקושים גדלים בקצב מהיר לנוכח התנועה הגוברת באינטרנט.
הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-31 מיליון דולר, קפיצה של 62% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. כמו כן הרווח הנקי למניה עמד על 34 סנט לעומת התחזיות ל-33 סנט.