סגור

טסלה כבר לא מספר 1 אצל גורו ההשקעות קאת'י ווד, אז מי כן?

הנפילה במניית טסלה בשנה האחרונה (37%-) ובמיוחד מאז הצעת הרכישה של אלון מאסק לטוויטר, חתכה את שווי ההחזקה במניה אצל קרן ה-ETF הפופולארית ב-ARK, השייכת למייסדת קתרין ווד; ומי עקפה אותה? חברה בשווי של 13 מיליארד דולר

מייסדת ומנהלת קרן ARK, גורו ההשקעות קתרין ווד "מחזיקה" ממניית יצרנית הרכבים החשמליים של אלון מאסק (גורו השקעות בעצמו) טסלה כבר לא מעט זמן, ואף ציינה כי מחיר היעד שלה למניה לשנת 2026 עומד על 4,600 דולר, פי 7 ממחירה נכון לנעילה בשישי האחרון על 664 דולר.


אבל מניות טסלה כבר לא מהווה את ההחזקה הגדולה בקרן המחקה (ה-ETF) הפופולארית של ARK, מישהי אחרת החליפה אותה – הלוא היא חברת שירותי הסטרימינג רוקו Roku ששוויה בוול סטריט עומד על 13 מיליארד דולר. שווי טסלה – 687 מיליארד דולר.


רוקו מהווה 8.4% מההחזקות בקרן המובילה של ARK. עקפה את טסלה שמהווה 8.2% מההחזקות. שלישית – זום עם 7.9% מההחזקות.
ב-ARK לא קיבלו שום החלטה אסטרטגית שהובילה את טסלה לרדת למקום השני בהחזקות, אלא שמחיר המניה צנח מתחילת השנה ב-37% (מאז הצעת הרכישה של מאסק לטוויטר נפלה בשיעור דומה), ועל כן שיעור ההחזקה ירד. החודש נפלה טסלה ב-27%, בעוד רוקו נחתכה ב-12%.
מניית טסלה סובלת, כמו שאר מניות הטכנולוגיה, מהירידות החדות שחווה וול סטריט לאחרונה והשוק הדובי אליו נכנסה. כמו כן, סאגת רכישת טוויטר, שבינתיים לא יוצאת אל הפועל (וכפי שנראה כרגע, גם לא תצא) לא הוסיפה לטסלה של אלון מאסק.
בחמישי האחרון צנחה טסלה ב-6.8% לרמתה הנמוכה ביותר מאז תחילת 2022, כך שביום מסחר אחד נמחקו 12.3 מיליארד דולר מהונו האישי של מאסק. גם מניית טוויטר, בה מושקע מייסד טסלה, המשיכה בירידות בחמישי - בסך הכל הפסיד מאסק 49 מיליארד דולר מאז השיק את הצעת הרכישה שלו לטוויטר בחודש שעבר. זאת, בין השאר בשל הירידות בעקבות חשש המשקיעים לגבי הדרך שבה יממן את ההצעה - שבינתיים הוקפאה - לרכישת ענקית המדיה החברתית.

2 צפייה בגלריה
אלון מאסק טוויטר
אלון מאסק טוויטר
אלון מאסק ברקע טוויטר
(צילום: AFP)

על אף ההפסדים, מאסק (50) נותר האדם העשיר בעולם עם שווי הון המוערך ב-209.9 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. הונו הצטמצם מאז תחילת השנה ב-60.4 מיליארד דולר. אך ייתכן והמשקיעים מודאגים מהעומס שיש על מאסק מבחינת החברות שהוא מחזיק ומנהל, כמו ספייס אקס ומספר חברות נוספות שמעסיקות אותו ודוחקות הצידה את העבודה שלו עם טסלה.
כך או כך, הנפילה במניית טסלה, וכמובן שבמניות טכנולוגיה אחרות, פגעה גם בקרן המחקה של ווד, שאיבדה 23% בחודש האחרון וצנחה ב-55% מתחילת השנה.