סגור

גורו ההשקעות קתרין ווד: "הכלכלה העולמית במיתון, המשקיעים נגד מדיניות הפד"

מנהלת קרן ההשקעות ARK ציינה במהלך סמינר מקוון כי "יש הרבה סימנים לכך שאנחנו נמצאים בשוק דובי"; לטענתה, התנודתיות בשוקי ההון מדגימה כיצד המשקיעים לא מרוצים ממדיניות הבנק המרכזי בארה"ב להעלות בחדות את הריבית, דבר שעשוי להחמיר את המיתון

"הכלכלה העולמית נמצאת במיתון, והתנודתיות בשווקי המניות היא סימן לכך שהמשקיעים מאמינים שתכניתו של הבנק הפדרלי להמשיך להעלות את שיעורי הריבית היא אגרסיבית מדי", כך אמרה מנהלת קרן ההשקעות ARK קאת'י ווד בסמינר מקוון אתמול.


ווד, שקרן ARK Innovation שלה רשמה ביצועים טובים לעומת כל קרנות ההשקעות האמריקאיות האחרות במהלך 2020, אמרה שההאטה בצמיחת הכלכלה צפויה להיטיב עם סוג החברות החדשניות שהקרן שלה משקיעה בהן. היא ציינה כי "יש הרבה סימנים לכך שאנחנו נמצאים בשוק דובי" עקב התכנית החזויה של הפד להעלות את שיעורי הריבית ב-50 נקודות בסיס בפגישותיו ביוני ויולי.

1 צפייה בגלריה
קתרין ווד
קתרין ווד
קתרין ווד מנהלת קרן ההשקעות ARK
(צילום: בלומברג)

"השווקים מדברים בקול רם כרגע, ונראה שהם מעמידים בסימן שאלה את האסטרטגיה של הפד", הוסיפה ווד. מדד ה-S&P500 ירד בכ-16% עד כה השנה, קרוב לירידה של 20% שמסמלת שוק דובי.
במקביל, חברות "חדשניות" נתונות לפעילות שורטים "יוצאת דופן", רמזה ווד, דבר שמוריד את מחירי המניות. "אם אנחנו צודקים, הרי השורטיסטים יאלצו לכסות את הפוזיציות שלהם בקנייה, ואנחנו ממתינים לרגע הזה", אמרה ווד. ה-ARK Innovation Fund של ווד, ששוויה 7.9 מיליארד דולר, ואשר הוסיפה לשוויה 2% במסחר אתמול, ירדה ב-57.6% עד כה השנה.
בסך הכל רשמה הקרן ירידה של 75% מהשיא אליו הגיעה בפברואר 2021, והיא קרובה כעת לשפל של 34.7 מיליארד דולר בשווי אותו רשמה במרץ 2020 בתחילת מגפת הקורונה.
הקרן רכשה מניות בג'נרל מוטורס, בעיקר עקב הסימנים לכך שהיא "רצינית" בנוגע למעבר שלה לכלי רכב חשמליים, כך אמרה החברה בסמינר המקוון אתמול, אך טסלה עדיין מהווה את הפוזיציה הגדולה ביותר שלה.
למרות הפסדיה, ARK ממשיכה לעניין את המשקיעים. הקרן קיבלה תזרימים חיוביים בארבעת השבועות האחרונים, כולל 455.7 מיליון דולר נטו בשבוע שהסתיים ב-4 במאי, כך על פי אתר Lipper.