סגור

הנפקת איירון סורס יוצאת לדרך: תתחיל להיסחר בשבוע הבא לפי שווי של 11 מיליארד דולר

ההנפקה תתבצע במיזוג עם חברת הספאק TBA של תומא בראבו, שם אושר המהלך באסיפת בעלי המניות; סכום המיזוג יעמוד על 2.3 מיליארד דולר - 1.5 מיליארד דולר יועברו לבעלי המניות של החברה הישראלית והיתר יוזרמו לקופתה

המיזוג של איירון סורס יוצא לדרך: בעלי המניות של חברת הספאק TBA של תומא בראבו (Thoma Bravo) אישרו את המיזוג ברוב של 96% - ההנפקה תתבצע לפי שווי של 11 מיליארד דולר.


הגיוס היא בהיקף של 2.3 מיליארד דולר, כאשר 1.5 מיליארד דולר מהסכום יועבר לבעלי המניות הנוכחיים של איירון סורס, בראשם קרן ההשקעות CVC שמחזיקה ב-32% מהמניות ולאחר המיזוג תדולל ל-25%. יתרת הסכום תוזרם לקופת החברה.
מניית איירון סורס תחל להיסחר בנסדאק ב-29 ביוני, והיא תהיה החברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר בהנפקה כלשהי, ספאק או IPO.
איירון סורס החלה כבר בהכנות להנפקה ראשונית לפי שווי של 10-8 מיליארד דולר, אבל ההצעה מתומא בראבו שינתה את הכיוון לאחר שהיתה כרוכה גם בהצעת מכר לבעלי המניות בהיקף משמעותי.
כפי שנחשף בכלכליסט, 230 עובדים ישראלים מבין 850 עובדי איירון סורס, יהפכו למיליונרים בדולרים בעקבות המיזוג. הכנסות איירון סירס ב-2021 צפויות לעבור את 400 מיליון הדולר והחברה היא רווחית מזה שנים. ברבעון הראשון עמדו הכנסותיה על 120 מיליון דולר והרווח על 10 מיליון דולר. איירון סורס נחשבת לחברה הגדולה בתחומה - פרסום במובייל, ושילוב פרסומות במשחקים.
איירון סורס הוקמה ע"י תומר בר זאב המנכ"ל ושלושה אחים אייל, איתי ורועי מילרד. כל אחד מהארבעה מחזיק ב-7.6% מהמניות לפני המיזוג (5.9% אחריו), ויקבל 114 מיליון דולר בתהליך הסקנדרי במיזוג.
המשקיע הראשון בחברה היתה קרן ויולה ונצ'רס בראשות שלמה דברת. הקרן השקיעה 20 מיליון דולר בשתי פעימות ושווי ההשקעה שלה כולל דיבידנדים עומד על כמיליארד דולר, ההשקעה המניבה ביותר של גורם ישראלי כלשהו אי פעם.

1 צפייה בגלריה
תומר בר זאב
תומר בר זאב
מנכ"ל איירון סורס תומר בר זאב. חבר בקבוצת המייסדים
(צילום: דנה קופל)