$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

רגע לפני הגשת התשקיף - איירון סורס פיצלה פעילות של 150 עובדים

החברה מתכוונת לצאת להנפקה לפי שווי של יותר מ-11 מיליארד דולר. לכלכליסט נודע שבסוף 2020 פיצלה איירון סורס את פעילות הדיגיטל שלה לחברה חדשה בשם risecodes והעבירה אליה כ-150 מעובדיה; הסיבה לדברי בכיר בחברה: "איירון סורס ממוקדת כיום בתחום המובייל"

מאיר אורבך 16:4424.03.21

בימים האחרונים חשפה חברת איירון סורס הישראלית את כוונתה לצאת להנפקה בזמן הקרוב לפי שווי שיא לחברה ישראלית של קצת מעל ל-11 מיליארד דולר, אבל זמן לא רב לפני ההודעה פיצלה החברה חלק משמעותי ממנה לחברה חדשה.

 

 

 

לכלכליסט נודע שבסוף 2020 פיצלה איירון סורס את פעילות הדיגיטל של החברה לחברה חדשה בשם risecodes והעבירה אליה כ-150 מעובדי החברה. החברה החדשה שאף צפויה לגייס כספים בעתיד הקרוב מנוהלת על ידי אורן ברנט שהיה מנהל הפעילות שלה באיירון סורס. על פי האתר של החברה היא עוסקת במוניטיזציה ומציעה כלים למו"לים וכן כלים מבוססים בינה מלאכותית. על פי הערכות היא גם נכנסת לתחומי הסייבר ותחומי תוכנה נוספים.

 

עומר קפלן אחד ממייסדי החברה אישר לכלכליסט את הפיצול ואמר שההפרדה של הפעילות החדשה היתה כתוצאה מכך שאיירון סורס ממוקדת כיום בתחום המובייל והפעילות של החברה הנפרדת שונה לחלוטין ממה שעושה איירון סורס בימים אלה. "בעלי המניות של החברה המפוצלת הם אותם בעלי מניות של איירון סורס והחברה החדשה היא חברה רווחית", אמר קפלן לכלכליסט.

 

תומר בר זאב, מנכ"ל איירון סורס תומר בר זאב, מנכ"ל איירון סורס צילום: דנה קופל

 

עובדי החברה החדשה, שמרביתם הגיעו מאיירון סורס, לא צפויים לדברי קפלן להיפגע מהעובדה שאינם חלק מההנפקה הצפויה. "אנחנו נותנים לכל העובדים שלנו בחברה אופציות ולכל עובד שיש אופציות בחברה החדשה הם נשמרו לו", אמר קפלן."הפעילות שפוצלה התנהלה בכל הזמן הזה כפעילות נפרדת של החברה".

 

הפרטים על הפיצול של הפעילות וכל הקשור בה עדיין לא נחשפו על ידי החברה באופן רשמי מאחר שמסמכי ההנפקה שהגישה החברה עדיין לא אושרו על ידי רשות ני"ע בארה"ב.

 

על פי הדיווח של החברה ההנפקה של איירון סורס תתבצע באמצעות מיזוג עם ספאק של קרן ההשקעות הפרטית Thoma Bravo Advantage. היא תגייס 2.3 מיליארד דולר לפי שווי של 11.1 מיליארד דולר אחרי הכסף. מתוך סכום זה רק 800 מיליון דולר יגיעו לקופת החברה ואילו 1.5 מיליארד דולר הם עסקת סקנדרי.

 

החברה מעסיקה על פי הדוח שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית כ-750 עובדים. בעבר הכריזה החברה על מספר עובדים גדול יותר, כך שהפיצול בתחילת השנה הקטין את מספר עובדיה. איירון סורס הוקמה ב־2011 על ידי תומר בר זאב, האחים איתי, רועי ואייל מילרד, תמיר כרמי, ארנון חריש, נתנאל שדמי ועומר קפלן. בר זאב משמש כמנכ"ל החברה.

 

x