סגור

כלל ביטוח משלימה את גיוס קרן החוב של אלקטרה נדל"ן - תשקיע 65 מיליון דולר

הקרן שעוסקת במימון מקבצי דיור בארה"ב גייסה 285 מיליון דולר בפרק זמן של שנה וחצי - מעל ליעד המקורי לגיוס של 200 מיליון דולר; ההשקעה של כלל היא ההשקעה השנייה בגודלה של גוף מוסדי בפעילות אלקטרה נדל"ן, אחרי צעד דומה של מגדל בדצמבר האחרון

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, רושמת הישג מכובד בקרב הגופים המוסדיים.
החברה דיווחה הבוקר (ה') כי קרן החוב שהקימה למימון מקבצי דיור בארה"ב השלימה גיוס משמעותי של 285 מיליון דולר בפרק זמן של שנה וחצי. מעל ליעד הגיוס המקורי שהיה כ-200 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
אלקטרה נדל"ן רכשה מקבץ דיור ב דרום קרוליינה
אלקטרה נדל"ן רכשה מקבץ דיור ב דרום קרוליינה
מקבץ דיור של אלקטרה נדל"ן בארה"ב
כלל ביטוח ופיננסים תשקיע 65 מיליון דולר בקרן החוב שהקימה אלקטרה נדל"ן, שעוסקת במימון מקבצי דיור בארה"ב. מדובר באחת העסקאות הגדולות לגוף מוסדי שחובר לאלקטרה נדל"ן. בדצמבר האחרון השקיעה מגדל 60 מיליון דולר בקרן השלישית של החברה.
בשבועות האחרונים עדכנה אלקטרה נדל"ן כי קרן החוב ביצעה שלוש עסקאות למימון מקבצי דיור בעיר יוסטון בטקסס. לאחר עסקאות אלו, מחזיקה קרן החוב ב-18 עסקאות מימון לביצוע רכישה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף השקעה כולל של כ-117.4 מיליון דולר.
אלקטרה נדל"ן שבשליטת אלקו (59.63%) מנהלת כ-35 אלף יחידות דיור ב-109 מקבצי דיור בארה"ב. כלל ביטוח מהווה כבר כיום בעלת עניין באלקטרה נדל"ן ומחזיקה בכ-8.76% מהון המניות שלה.
במקביל, ממשיכה החברה לגייס הון לקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, שנכון למועד הדיווח מסתכם סך הגיוס בה לכ-870 מיליון דולר. הקרן השלישית מחזיקה בכ-9,053 יחידות דיור ב-31 מקבצי דיור בהיקף השקעה כולל של כ-548 מיליון דולר (חלק הקרן).
אמיר יניב, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקטרה נדל"ן, ציין הבוקר כי "אנו ממשיכים בהשבחת תיק הנכסים המנוהל וכן פועלים להרחבת הפעילות, כפי שדיווחה החברה לאחרונה בכניסתה לתחום המלונאות ובתים צמודי הקרקע להשכרה (Single Family)".
יוסי דורי, מנכ"ל כנף (כלל ניהול פיננסים) - זרוע ההשקעות של קבוצת כלל, ציין כי "ההשקעה במימון פרויקטי נדל״ן למגורים להשכרה בארה״ב חשובה לגיוון הנכסים מניבי התשואה בתיקי העמיתים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם אלקטרה נדל"ן, זאת בהמשך לשותפות ארוכת טווח שיש לנו עם קבוצת אלקטרה, ומאמינים כי עסקאות אלו תייצרנה ערך הולם לעמיתנו".