סגור

דהרי ואדיב נגד ריט 1: מבקשים מביהמ"ש להסיר הערת האזהרה על ישפרו מודיעין

בעלי תנופורט כידן דהרי וירון אדיב פנו למחוזי בבקשה להודיע כי מבוטל הסכם המכר של ישפרו סנטר לקרן הריט; השניים דורשים להורות לריט 1 להסיר את הערת האזהרה שרשמו בטאבו על המרכז המסחרי, בטענה כי נרשמה בניגוד להסכמים בין הצדדים

העימות בין כידן דהרי וירון אדיב מבעלי תנופורט, לבין קרן ריט 1 של שמואל סייד, מגיע לבית המשפט. דהרי ואדיב פנו לבית המשפט המחוזי בבקשה להודיע כי הסכם המכר של ישפרו סנטר מודיעין לריט 1 מבוטל.


השניים דורשים גם להורות לריט 1 להסיר את הערת האזהרה שרשמו בטאבו על המרכז המסחרי, בשל הלוואה של 230 מיליון שקל שהעניקו לדהרי ואדיב, ואשר שימשה לרכישת ישפרו מידי נכסים ובניין. הם טוענים שהערת האזהרה נרשמה בניגוד להסכמים בין הצדדים ועל כן מדובר בהפרה בוטה של הדין.

1 צפייה בגלריה
כידן דהרי בעלים של חברת ה נדלן המניב תנופורט
כידן דהרי בעלים של חברת ה נדלן המניב תנופורט
מימין: כידן דהרי ויורון אדיב
(צילום: ישראל הררי)

בתחילת החודש פורסם בכלכליסט כי דהרי ואדיב מתכחשים להודעה של ריט 1 לבורסה שבוע קודם כי מימשה את האופציה לרכישת 75% ממרכז ישפרו סנטר מודיעין.
השניים הבהירו במכתב לריט 1 כי אין בידיה אופציה בתוקף על הנכס. ההודעה של ריט 1 הגיעה אחרי שבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את דרישתה של חברת הנדל"ן ביג לחייב את ישפרו למכור לה את ישפרו מודיעין.
זהו סכסוך משפטי שני של דהרי ואדיב אחרי סכסוך עם ביג הציבורית, גם כן סביב הלוואה שהעמידה לרכישת ישפרו מודיעין. בקרב מול ביג ידם של אדיב ודהרי על העליונה, ובינתיים לא נמכר הנכס לביג וחלק מטענותיה נדחה ע"י בית המשפט.