סגור

פרשנות
יו"ר שופרסל הראה למנכ"ל אברכהן את הדרך החוצה

יקי ודמני אינו רואה בעין יפה את דרך הניהול של איציק אברכהן, שהודיע היום על התפטרותו; דירקטוריון שופרסל לא היה מרוצה מביצועי החברה, ואף סירב בעבר לאשר העלאת שכר למנכ"ל

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן התפטר לאחר שהדירקטוריון סימן לו את הדרך החוצה. דירקטוריון קבוצת הקמעונאות מובל על ידי יקי ודמני, לשעבר מנכ"ל אלקטרה צריכה, שהוא ואברכהן אינם משדרים על אותו גל, בלשון המעטה, כבר יותר מחצי שנה.
השניים לא ראו עין בעין את האסטרטגיה של החברה, ובישיבות הדירקטוריון שבהן הופיע המנכ"ל, הדם הרע בין השניים צף על פני השטח ביתר שאת.
בשיא הסכסוך החריף בין השניים סירב הדירקטוריון בראשות ודמני לאשר שיפור בתנאי השכר לאברכהן.
ודמני, ולצידו חברים נוספים בדירקטוריון, לא אהבו את העובדה שאברכהן ניהל את שופרסל כהצגת יחיד, ולחלקם אף היה מה לומר על הביצועים של החברה, שהדו"חות האחרונים שלה היו פושרים. לדבריהם, שופרסל לא מיצתה את הפוטנציאל שלה בשנה האחרונה. בנוסף, אברכהן ניסה להוביל את החברה לכיוונים שהדירקטורים ראו כבעייתיים.
בשבועות האחרונים הסלימו היחסים עד שאברכהן הבין שוודמני מראה לו את הדלת החוצה. אז החל אברכהן במו"מ עם אלקטרה צריכה, בעלת השליטה של רשת הסופרמרקטים יינות ביתן, מאחורי גבם של ודמני ושופרסל, לאחר שקיבל הצעה להצטרף כבעל מניות. אברכהן מכחיש בתוקף מגעים אלה.
עם זאת, גם המתנגדים לאברכהן לא מתעלמים מהתרומה הגדולה שלו להתפתחות החברה בעשור האחרון. לדבריהם, הבעיה היתה עם העובדה שהוא לא ידע להתנהל בחברה ללא גרעין שליטה, ולתת את המקום גם לדירקטוריון. אברכהן מונה כמנכ"ל בתקופת נוחי דנקנר על ידי רפי ביסקר וחיים גבריאלי. הוא שרד את כל השנים של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן-משה בחברה, והפך למעשה לגורם הדומיננטי בה.
לפני כשנתיים, כששופרסל עברה להיות חברה ללא גרעין שליטה, הדירקטוריון באמצעות ועדה מיוחדת בחר את היו"ר הבא. יפתח רון-טל הציג מועמדות ואברכהן תמך במאוריסיו ביאור, היו"ר המכהן. בסופו של דבר נבחר ודמני. ייתכן שעם תמיכה של אברכהן ברון-טל, חייו היו קלים יותר.
עיתוי ההתפטרות נבחר בסופו של דבר על ידי אברכהן לבדו, ודי הפתיע את הדירקטורים הבוקר. המנכ"ל הודיע שלא יתייחס לעזיבה כל עוד הוא מכהן בשופרסל.
1 צפייה בגלריה
מימין יקי ודמני ו איציק אברכהן
מימין יקי ודמני ו איציק אברכהן
יקי ודמני ואיציק אברכהן
( צילומים: סיון פרג' מאיה קפל)