סגור

בלעדי
איציק אברכהן, שפרש מתפקיד מנכ"ל שופרסל, במגעים למעבר ליינות ביתן

אם המגעים יבשילו מדובר ברעידת אדמה בתחום הקמעונאות ברמה של המעבר של אבי גבאי מסלקום לפרטנר. אברכהן צפוי לקבל מניות ואופציות ביינות ביתן. כמנכ"ל שופרסל מחויב אברכהן בתקופת צינון במעבר לתפקיד ניהול ברשת מתחרה

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, שהבוקר הודיע במפתיע לדירקטוריון כי הוא פורש מתפקידו, מנהל מגעים למעבר לרשת המתחרה יינות ביתן. ל"כלכליסט" נודע כי מגעים אלה מתנהלים זו תקופה. אברכהן לא שיתף בהחלטתו לפרוש גורמים בכירים אחרים בחברה.
אם המגעים יבשילו מדובר ברעידת אדמה בתחום הקמעונאות ברמה של המעבר של אבי גבאי מסלקום לפרטנר. יינות ביתן נוהלה עד לאחרונה על ידי מיכאל לובשיץ' שעזב. האחים זלקינד, יחד עם צבי שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה, מבקשים להביא מנכ"ל לרשת במודל של גיל שרון.
3 צפייה בגלריה
איציק אברכהן דן אנד ברדסטריט
איציק אברכהן דן אנד ברדסטריט
איציק אברכהן
שרון הובא לאלקטרה צריכה כמנכ"ל, ובהמשך גם מונה ליו"ר גולן טלקום, שנרכשה בידי אלקטרה. הוא השביח את החברה והיא נמכרה לסלקום תמורת 600 מיליון שקל, בעסקה שהניבה לאלקטרה צריכה רווח מצטבר של כחצי מיליארד שקל. החברה רכשה את גולן טלקום ב-2017 תמורת 350 מיליון שקל. שרון קיבל אופציות ומניות בחברה ויצא מהעסקה עם אקזיט של 60 מיליון שקל ממניות ואופציות שקיבל.
כמנכ"ל שופרסל מחויב אברכהן בתקופת צינון במעבר לתפקיד ניהול ברשת מתחרה, ולכן אם המו"מ יבשיל, לא יהיה מדובר בניהול ישיר של הרשת, אלא בהגדרה של נציג בעלים או הגדרה אחרת שתעמוד במבחן משפטי.
סעיף צינון כזה קיים גם אצל אבי גבאי, מנכ"ל סלקום שעבר לפרטנר יחד עם קבוצת רוכשים. גבאי הקפיד לא לעבור לנהל את פרטנר, אלא לתפקיד אחר, כיו"ר או נציג בעלים. אברכהן עלול להפסיד מיליונים רבים במקרה של הפרת סעיף צינון שקיים בהסכם.
3 צפייה בגלריה
סניף של רשת ה סופרים יינות ביתן
סניף של רשת ה סופרים יינות ביתן
סניף של יינות ביתן
(צילום: מיכה לובטון)
אברכהן צפוי לקבל, אם המו"מ יעלה יפה, מניות ואופציות ביינות ביתן באותו מודל של גיל שרון. בין הצדדים קיימים עדיין פערים על היקף התגמול. במאי 2021 השלימה אלקטרה צריכה את רכישת השליטה (50.5%) ביינות ביתן לפי שווי של 400 מיליון שקל.
3 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 14.5.20 מימין מייקי זלקינד ו דניאל זלקינד
מוסף שבועי 14.5.20 מימין מייקי זלקינד ו דניאל זלקינד
מימין: מייקי ודניאל זלקינד
(צילום: ישראל הררי)
מייסד יינות ביתן, נחום ביתן, התרחק מניהול החברה בשבועות האחרונים, והוא צפוי לממש את יתרת האחזקה שנותרה בידיו במסגרת אופציה שניתנה לו.
אלקטרה צריכה מקימה תחום קמעונאות מזון שאותו הובא לנהל עמית זאב, לשעבר מנכ"ל דור אלון.
דובר שופרסל מסר: "אברכהן מכחיש בכל תוקף את הנאמר לגבי כוונתו כביכול לעבור לנהל את רשת יינות ביתן".
מאלקטרה לא נמסרה תגובה.