סגור

בדרך לבורסה: טריא קיבלה אישור קבוע לחברת אשראי חוץ-בנקאי

האישור שהתקבל היום היה אחד מהתנאים שעיכבו את מיזוגה לשלד של לוזון נדל"ן בדרכה למסחר בתל אביב; חברת האשראי החוץ-בנקאי, בניהולו של שחף ארליך, חתמה בסוף השנה שעברה על הסכם המיזוג - בשווי של 300 מיליון שקל

חברת האשראי החוץ-בנקאי עושה צעד משמעותי אל עבר הפיכתה לחברה ציבורית: טריא קיבלה היום אישור קבוע להתקיים כחברת אשראי חוץ-בנקאי.


עד עתה פעלה החברה על בסיס רישיון אישור המשך עיסוק, שניתן לה ולשאר חברות האשראי החוץ-בנקאי על ידי רשות שוק ההון. האישור שהתקבל היום היה אחד מהתנאים שעיכבו את מיזוג החברה לשלד של לוזון נדל"ן בדרכה לבורסה.

1 צפייה בגלריה
שחף ארליך טריא
שחף ארליך טריא
שחף ארליך, מנכ"ל טריא
(קרדיט- אלי לוי )

חברת האשראי החוץ-בנקאי, שמנוהלת בידי שחף ארליך, חתמה בסוף השנה שעברה על הסכם מיזוג עם השלד של לוזון נדל"ן בשווי של 300 מיליון שקל. במסגרת ההסכם בעלי המניות של טריא אמורים לקבל 72.5% ממניות לוזון נדל"ן, שבה יהיו, ערב המיזוג, מזומנים בהיקף של 70 מיליון שקל.
הצפי לסיום המיזוג היה עד לפני חודשיים (פברואר 2021), אך הצדדים נתקלו בקשיים רגולטוריים, הן מצד רשות שוק ההון, שמפקחת על טריא, והן מצד רשות ניירות ערך, שמפקחת על לוזון נדל"ן.
בנוסף לכך ההערכות בשוק הן כי מנכ"ל לוזון נדל"ן, עמוס לוזון, עיכב את העסקה עד להפיכת טריא לבעלת רישיון קבוע. הצפי החדש לסיום המיזוג, נכון לימים אלו, הוא במהלך הרבעון השלישי של 2021.
מבחינה עסקית, מתמקדת טריא בקבוצות רכישה, ותיק ההלוואות שלה מסתכם ב-2.3 מיליארד שקל. 80% מתיק האשראי שלה שייך לענף הנדל"ן, כאשר שליש מתוכו מושקע בקבוצות הרכישה, שליש במשכנתאות ושליש בהלוואות לקבלנים.