סגור

מבנה מעלה תחזיות - ההכנסות עלו על נתוני טרום המגיפה

החברה העלתה ב-15 מיליון שקל את תחזית ה-FFO השנתי לטווח של 445-429 מיליון שקל - ההכנסות משכירות נטו צמחו ב-4.2% בהשוואה לרבעון שני ב-2020 וב-7.1% בהשוואה לרבעון השני ב-2019; המנכ"ל דודו זבידה: "נרשמה צמיחה לא מבוטלת בתחומי התעשייה, הלוגיסטיקה והשירותים"

השפעת מגיפת הקורונה הולכת ומתפוגגת ככל שזה נוגע לענפי הנדל"ן השונים, ובדגש על הנדל"ן המניב ותחום המשרדים. חברת מבנה דיווחה היום על עלייה של 4.3% בהכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) בנכסים הזהים שלה, בנטרול השפעות הקורונה ביחס לרבעון השני אשתקד, ועלייה חזקה יותר של 7.1% ביחס לרבעון השני שמלפני שנתיים – הימים שקדמו למגיפה. החברה תחלק דיבידנד של 50 מיליון שקל.ה-NOI שמציגה מבנה מנכסים זהים בישראל עלה ב-8.4% ברבעון השני ל-154 מיליון שקל, בהשוואה לכ-142 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. כשבודקים את הנתון למול הרבעון השני שמלפני שנתיים, ערב המגיפה, מגלים כי ה-NOI מנכסים זהים צמח בכ-6%. העלייה נבעה בעיקר מעלייה בשיעורי התפוסה, מעליית דמי שכירות ומירידה בהוצאות התפעול. כמו כן, ברבעון המקביל אשתקד הכירה החברה בהנחות והקלות שניתנו לשוכרים בגין משבר הקורונה בסכום של כ-7 מיליון שקל, בעוד שברבעון זה ניתנו הקלות בסכום מתון יותר של כ-2 מיליון שקל.
החברה גם מפרסמת את ה-NOI מנכסים זהים בישראל, כשהיא מנטרלת את ההנחות וההקלות שניתנו לשוכרים. לאחר הנטרול, ה-NOI עלה בכ-4.3% לכ-155 מיליון שקל, ביחס לרבעון המקביל, וטיפס ב-7.1% ביחס לרבעון השני מלפני שנתיים.
מנכ"ל מבנה, דודו זבידה ציין עם פרסום התוצאות כי החברה "מציגה ביצועי צמיחה משמעותיים לא רק בהשוואה לשנת פרוץ המגיפה ב-2020, אלא גם בהשוואה לשנת 2019, שהיתה שנת העסקים הרגילה האחרונה שחווינו - נראה שמבנה הצליחה לגדול אבסולוטית ולהציג שיפור בכל הפרמטרים".
לדברי זבידה, "המגמות שזיהינו עוד לפני תקופת הקורונה רק הלכו והתחזקו. כך למשל, לצד הפריחה בהיי טק שמצמיחה את תחום הנדל"ן המניב, אנו רואים צמיחה לא מבוטלת בתחומי התעשייה, הלוגיסטיקה והשירותים".
הרווח התזרימי התפעולי של החברה, או ה-FFO מנכסים מניבים, עלה ב-22% ברבעון השני ל-113 מיליון שקל. ביחס לרבעון השני שלפני שנתיים הוא טיפס ב-10%.
לצד העלייה בהכנסות משכירות נטו, תרמו לשיפור ברווחיות ירידה בשיעור דו-ספרתי בהוצאות הנהלה וכלליות ובהוצאות המימון. כתוצאה מכך, החברה העלתה את תחזית ה-FFO מנכסים מניבים לשנת 2021 לטווח של 445-429 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת של 428-412 מיליון שקל.
מבנה פועלת בתחומים נוספים, מעבר לנדל"ן מניב. החברה מחזיקה בקרקעות וזכויות בניה בשווי של מיליארד שקל, ויש לה ייזום בבנייה למגורים. היא משווקת 636 יחידות דיור שמתוכן נמכרו 103 יחידות דיור נכון למועד פרסום הדוחות. מאז תחילת שיווק יחידות הדיור בפרויקט הסוללים מחודש מאי השנה ועד היום נמכרו 17 יחידות דיור ובוצעו הרשמות ל-57 יחידות דיור בתמורה לסכום כולל של כ-263 מיליון שקל.
מבנה תפתח את המסחר הבוקר כאשר שווי השוק של החברה נאמד ב-7.9 מיליארד שקל. מתחילת השנה טיפסה המניה שלה ב-21.3% וב-12 החודשים האחרונים עלתה ב-49%. מבנה היא החברה ה-25 בגודלה בבורסה התל אביבית וה-5 בגודלה במדד ת"א מניב ישראל.

1 צפייה בגלריה
דוד זבידה
דוד זבידה
דודו זבידה מנכ"ל מבנה
(צילום: תומר לוי)