סגור

פלייטיקה רוכשת את החברה הפינית Reworks בעד 600 מיליון דולר

חברת המשחקים המקוונים תשלם בשלב ראשון 400 מיליון דולר עבור 80% מהון המניות של ריוורקס - עבור 20% הנוספים תקבל 200 מיליון דולר אם תעמוד ביעדים שנקבעו ל-2022 או דולר אחד בלבד במקרה שלא תעמוד בהם

עסקה גדולה לפלייטיקה הישראלית (Playtika): חברת המשחקים המקוונים הודיעה אמש כי היא רוכשת את חברת אפליקציות הגיימינג והלייפסטייל Reworks תמורת עד 600 מיליון דולר.


זו הרכישה השמינית של פלייטיקה מאז הוקמה ב-2010, אך הראשונה מחוץ לתחום הגיימינג. Redecor, המוצר המוביל של החברה הפינית, הוא אפליקציה שמשלבת בין גיימינג לעיצוב הבית ותהווה שער כניסה לתחום עבור החברה מהרצליה.
בשנים האחרונות אלמנטים מתחום הגיימיג הופכים נפוצים על פני מגוון גדול מאוד של ענפים. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא אפליקציית המסחר רובינהוד שמשלבת אלמנטים של משחוק בהשקעות בשוק ההון.
בפלייטיקה סבורים שקהל המשתמשים באפליקציית Redecor חופף במקרים רבים לקהל המשתמשים הקיים שלהם ומעוניינים לשלב בין היכולות והידע שלהם בענף שהם פועלים בו לצורך צמיחה בתחום חדש.
עשרות עובדי Reworks בפינלנד ישולבו בפעילות של פלייטיקה, שכבר מפעילה משרדים במדינה הצפונית.

1 צפייה בגלריה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
רוברט אנטוקול, מייסד ומנכ"ל פלייטיקה
(צילום: אוהד רומנו)

לפי תנאי העסקה, פלייטיקה תשלם בשלב ראשון 400 מיליון דולר עבור 80% מהון המניות של החברה שבסיסה בפינלנד. את 20% הנותרים תרכוש לפי יעד EBITDA שנקבע לריוורקס לשנת 2022.
אם ריוורקס תעמוד ביעד שנקבע היא תקבל מפלייטיקה תשלום נוסף של 200 מיליון דולר עבור המניות הנותרות. אם לא תעמוד בו, התשלום יעמוד על דולר אחד בלבד.
פלייטיקה הונפקה בינואר השנה בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 11.7 מיליארד דולר והיא ננעלה אתמול בשווי של 10.9 מיליארד דולר – בחודש האחרון טיפסה המניה ב-15%.
פלייטיקה נוסדה ב־2010 על ידי המנכ"ל רוברט אנטוקול ואורי שחק, שפרש ממנה ב־2013 ואינו מחזיק במניות בחברה. קרייג אברהמס, נשיא בפלייטיקה, הוא מנהל הכספים הראשי שלה.
החברה מעסיקה 3,700 עובדים ב־19 משרדים, הממוקמים ב־12 מדינות. מטה הנהלת החברה ממוקם בהרצליה פיתוח והיא מחזיקה גם במשרדים בשרונה בת"א.